REKLAMA

Najczęściej kupowane auta w Polsce w 2015

W ubiegłym roku w Polsce sprzedano 408 257 pojazdów - tak wynika z raportu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. To o ponad 30 tys. aut więcej niż w roku 2014. Zobacz, jakie modele najchętniej kupowali Polacy.

Nowa Skoda Fabia

W całym minionym roku tylko luty i marzec były miesiącami, kiedy sprzedaż była gorsza w porównaniu do tych samych miesięcy w 2014. Pozostałe miesiące były lepsze i to przesądziło o wyniku za cały 2015 rok.

Lista dziesięciu najchętniej wybieranych aut w 2015 roku jest niemal identyczna jak w roku 2014. Pierwszych siedem marek zachowało miejsca sprzed roku, a miejscami zamieniły się jedynie pojazdy na trzech ostatnich pozycjach. Jedna tylko marka – Peugeot – zanotowała gorszy wynik niż rok wcześniej. Pozostałe cieszą się wzrostami – włącznie z Volkswagenem, któremu afera związana z emisją spalin najwyraźniej nie przeszkodziła w zwiększaniu sprzedaży.

Miejsce lidera - tu bez rewelacji - zajmuje Skoda, która sprzedała w Polsce ponad 45,5 tys. nowych samochodów. Na drugim miejscu znalazł się Volkswagen z liczbą ponad 40 tys. sprzedanych pojazdów. Najniższe miejsce podium zajmuje Toyota (ponad 36 tys. sztuk). Dalej są Opel, Ford, Renault, Fiat, Kia, Hyundai i Peugeot.

Zobacz, jakie auta najchętniej kupowali Polacy w 2015 roku.

REKLAMA

REKLAMA

Porównanie Kia Sportage, Peugeot 308 SW, Golf Sportsvan
Kia Sportage – stabilne, ale nieporywające właściwości jezdne.

10. Kia Sportage

Crossover koreańskiego producenta otwiera pierwszą dziesiątkę najchętniej kupowanych aut przez Polaków. W ubiegłym roku na Kię Sportage zdecydowało się 2675 klientów indywidualnych. Oznacza to spadek o niespełna 8 proc. w stosunku do roku 2014.

REKLAMA

Opel Mokka
Potężne zderzaki i osłony podwozia wyglądają groźnie, mimo to, i mimo napędu na cztery koła, ten crossover woli asfalt

9. Opel Mokka

To ciekawe, że na samochód już nie pierwszej świeżości (premiera w Genewie 2012) zdecydowało się 2820 Polaków. To daje mu dziewiąte miejsce na liście i ogromny wzrost (prawie 64-procentowy) w stosunku do roku 2014.

REKLAMA

REKLAMA

Facelifting Toyota Auris

8. Toyota Auris

Wśród klientów indywidualnych swoje zainteresowanie kompaktem Toyoty wyraziło 2923 Polaków. Duży facelifting, który Auris przeszedł rok temu nie wpłynął zbyt mocno na sprzedaż tego modelu. Japońska marka zanotowała ponad 12-procentowy spadek sprzedaży Aurisa w stosunku do 2014 roku.

REKLAMA

Renault Clio RS 200 EDC Monaco GP

7. Renault Clio

Clio to jedyny przedstawiciel francuskiej marki na liście najchętniej kupowanych modeli w Polsce. Siódme miejsce dało mu 2970 sprzedanych egzemplarzy. To oznacza delikatny wzrost (0,3 proc.) w stosunku do 2014 roku.

REKLAMA

REKLAMA

Volkswagen Golf GTD

6. VW Golf

"Król kompaktów" znalazł się na szóstej pozycji z liczbą 3190 sprzedanych sztuk. Na targi w Genewie szykowany jest już odświeżony model, a tymczasem obecny sprzedaje się świetnie. Mimo ogólnego wzrostu Volkswagena, Golf zanotował 1,5-procentowy spadek.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

fot. worldcarfans.com

4. Opel Astra

Na niemieckiego hatchbacka zdecydowało się w ubiegłym roku w Polsce 3880 klientów. W to wchodzi także najnowsza, piąta generacja Astry zaprezentowana na ubiegłorocznym salonie we Frankfurcie. Prawdopodobnie zainteresowanie nowym modelem spowodowało aż 31-procentowy wzrost sprzedaży.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Pierwsza Jazda Toyota Yaris
W kloszach tylnych lamp pojawiły się diody LED.

2. Toyota Yaris

Mała Toyota zanotowała świetny wynik 4582 sprzedanych samochodów, co czyni ją drugim najchętniej kupowanym autem w Polsce. Yaris notuje wzrost o 20,1 proc. w stosunku do roku 2014.

REKLAMA

Pierwsza jazda Skoda Fabia

1. Skoda Fabia

Niezagrożone pierwsze miejsce należy się Skodzie Fabii. W ubiegłym roku zdecydowało się na nią 5265 klientów indywidualnych. To oznacza wzrost aż o ponad 74 proc. w stosunku do roku 2014.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA