Najczęściej kupowane auta w Polsce w 2015

W ubiegłym roku w Polsce sprzedano 408 257 pojazdów - tak wynika z raportu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców. To o ponad 30 tys. aut więcej niż w roku 2014. Zobacz, jakie modele najchętniej kupowali Polacy.

Nowa Skoda Fabia

W całym minionym roku tylko luty i marzec były miesiącami, kiedy sprzedaż była gorsza w porównaniu do tych samych miesięcy w 2014. Pozostałe miesiące były lepsze i to przesądziło o wyniku za cały 2015 rok.

Lista dziesięciu najchętniej wybieranych aut w 2015 roku jest niemal identyczna jak w roku 2014. Pierwszych siedem marek zachowało miejsca sprzed roku, a miejscami zamieniły się jedynie pojazdy na trzech ostatnich pozycjach. Jedna tylko marka – Peugeot – zanotowała gorszy wynik niż rok wcześniej. Pozostałe cieszą się wzrostami – włącznie z Volkswagenem, któremu afera związana z emisją spalin najwyraźniej nie przeszkodziła w zwiększaniu sprzedaży.

Miejsce lidera - tu bez rewelacji - zajmuje Skoda, która sprzedała w Polsce ponad 45,5 tys. nowych samochodów. Na drugim miejscu znalazł się Volkswagen z liczbą ponad 40 tys. sprzedanych pojazdów. Najniższe miejsce podium zajmuje Toyota (ponad 36 tys. sztuk). Dalej są Opel, Ford, Renault, Fiat, Kia, Hyundai i Peugeot.

Zobacz, jakie auta najchętniej kupowali Polacy w 2015 roku.

Porównanie Kia Sportage, Peugeot 308 SW, Golf Sportsvan
Kia Sportage – stabilne, ale nieporywające właściwości jezdne.

10. Kia Sportage

Crossover koreańskiego producenta otwiera pierwszą dziesiątkę najchętniej kupowanych aut przez Polaków. W ubiegłym roku na Kię Sportage zdecydowało się 2675 klientów indywidualnych. Oznacza to spadek o niespełna 8 proc. w stosunku do roku 2014.

Opel Mokka
Potężne zderzaki i osłony podwozia wyglądają groźnie, mimo to, i mimo napędu na cztery koła, ten crossover woli asfalt

9. Opel Mokka

To ciekawe, że na samochód już nie pierwszej świeżości (premiera w Genewie 2012) zdecydowało się 2820 Polaków. To daje mu dziewiąte miejsce na liście i ogromny wzrost (prawie 64-procentowy) w stosunku do roku 2014.

Renault Clio RS 200 EDC Monaco GP

7. Renault Clio

Clio to jedyny przedstawiciel francuskiej marki na liście najchętniej kupowanych modeli w Polsce. Siódme miejsce dało mu 2970 sprzedanych egzemplarzy. To oznacza delikatny wzrost (0,3 proc.) w stosunku do 2014 roku.

Volkswagen Golf GTD

6. VW Golf

"Król kompaktów" znalazł się na szóstej pozycji z liczbą 3190 sprzedanych sztuk. Na targi w Genewie szykowany jest już odświeżony model, a tymczasem obecny sprzedaje się świetnie. Mimo ogólnego wzrostu Volkswagena, Golf zanotował 1,5-procentowy spadek.

fot. worldcarfans.com

4. Opel Astra

Na niemieckiego hatchbacka zdecydowało się w ubiegłym roku w Polsce 3880 klientów. W to wchodzi także najnowsza, piąta generacja Astry zaprezentowana na ubiegłorocznym salonie we Frankfurcie. Prawdopodobnie zainteresowanie nowym modelem spowodowało aż 31-procentowy wzrost sprzedaży.

Pierwsza Jazda Toyota Yaris
W kloszach tylnych lamp pojawiły się diody LED.

2. Toyota Yaris

Mała Toyota zanotowała świetny wynik 4582 sprzedanych samochodów, co czyni ją drugim najchętniej kupowanym autem w Polsce. Yaris notuje wzrost o 20,1 proc. w stosunku do roku 2014.

Pierwsza jazda Skoda Fabia

1. Skoda Fabia

Niezagrożone pierwsze miejsce należy się Skodzie Fabii. W ubiegłym roku zdecydowało się na nią 5265 klientów indywidualnych. To oznacza wzrost aż o ponad 74 proc. w stosunku do roku 2014.

REKLAMA