[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.2

Najdłuższy drift z... tankowaniem w wykonaniu BMW M5

BMW dokonało rzeczy z pozoru niemożliwej. W czasie bicia rekordu najdłuższego driftu kilkakrotnie tankowano samochód. W ruchu. Zobaczcie nagranie.

Drift BMW M5 Drift BMW M5

BMW od pewnego czasu zapowiadało podjęcie próby pobicia najdłuższego driftu, który wcześniej należał m.in. do... BMW. Później rekord ten odebrała Toyota, z modelem GT86.

W 2013 roku instruktor szkoły jazdy BMW Performance Driving School Johan Schwartz driftował poprzednią generacją modelu M5 na dystansie 82,51 km, wykonując 322,5 okrążenia kołowego toru w centrum treningowym BMW Performance Center w Południowej Karolinie.

Później, wspomniana Toyota GT86, sunęła bokiem nieco dłużej, bo przez 144,12 km w 2014 roku i 165,04 km w czerwcu 2017 roku. BMW postanowiło odebrać tytuł Japończykom i ponownie zatrudniło pana Schwartza.

Tym razem nowe BMW M5, z Johanem Schwartzem za kierownicą, wykonało przeszło dwa tysiące okrążeń, pokonując bokiem dystans 374,17 kilometrów. Cała próba trwała osiem godzin, co było wyczerpujące dla kierowcy.

REKLAMA

REKLAMA

Samochód poruszał się po okręgu, a nawierzchnia była stale polewana wodą, co wcale nie czyniło przedsięwzięcia łatwym, bo kierowca musiał wykonywać próbę bez przerw. No właśnie, a co z tankowaniem 600-konnego V8 - zapytacie. BMW znalazło sposób i na to.

Podczas próby auto tankowane było pięciokrotnie, a proces odbywał się... w ruchu. Specjalnie przygotowane drugie BMW M5 wjeżdżało we właściwym momencie na tor, by po zrównaniu się z autem bijącym rekord podłączyć specjalnie przygotowaną końcówkę węża i napełnić jego bak odpowiednim zapasem paliwa.

Procedura przypominała tę, która stosowana jest w lotnictwie, z taką różnicą, że tu kilka razy doszło do niegroźnej stłuczki, która w powietrzu skończyłaby się tragedią. Tak czy inaczej, wlewanie na pełnym gazie paliwa, z prędkością ponad litra na sekundę, niosło za sobą ryzyko pożaru.

Rekord został wpisany do księgi rekordów Guinnessa, a tego dnia udało się pobić jeszcze jeden najlepszy wynik - najdłuższego driftu dwoma samochodami jednocześnie. Oba BMW jechały równolegle do siebie przez ponad 63 kilometry.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij