Najdroższe Ferrari świata kupił Messi?

Pojawiły się pogłoski, że nowym nabywcą ultra ekskluzywnego Ferrari 335 Sport Scaglietti stał się najlepszy piłkarz świata - Lionel Messi. Czy to możliwe?

Najdroższe Ferrari świata

Po zakończonej sobotniej aukcji Artcurial Motorcars Retromobile w Paryżu, gdzie zlicytowano najdroższy samochód świata - Ferrari 335 Sport Scaglietti -nowy właściciel pozostał anonimowy.

Jednak pojawiły się ciekawe informacje od sprzedającego wyjątkowe auto z Maranello. Włoski miliarder Alessandro Proto stwierdził, że nowym nabywcą stał się Lionel Messi. Jednak nikt z jego otoczenia oficjalnie nie potwierdził tej informacji. Nieoficjalnie mówi się też, że cała aukcja były pojedynkiem pomiędzy Messim a Ronaldo. Okazuje się, że Portugalczyk też brał udział w licytacji.

Konflikt toczył się o wyjątkowe i prawdopodobnie najdroższe Ferrari świata - 335 Sport Scaglietti. To pierwszy samochód w historii, który osiągnął średnią prędkość 200 km/h na jednym okrążeniu w 24 h Le Mans. Za jego kierownicą zasiadał m.in. Sir Stirling Moss. Auto zostało sprzedane za kwotę ponad 140 mln zł. To najdroższe auto, sprzedane na oficjalnej aukcji. Wcześniej na prywatnej transakcji sprzedano bardzo rzadkie Ferrari 250 GTO za ok. 205 mln zł.

REKLAMA