Najdroższy i najmocniejszy Nissan GT-R na sprzedaż?

Nissan GT-R to wyjątkowe auto. Szybsze od Porsche 911 Turbo, a do tego o połowę tańsze. Teraz jeden z takich egzemplarzy został wystawiony na sprzedaż, ale ten może okazać się nie tylko szybszy od Porsche, ale i od Bugatti Veyrona.

Nissan GT-R na sprzedaż
fot. otomoto.pl
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 527 000 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Na portalu otomoto.pl znaleźliśmy ciekawe ogłoszenie z Nissanem GT-R. Niby nic szczególnego, ale ten pojazd został mocno zmodyfikowany. Samochód jest praktycznie w całości zmodyfikowany. Nowy jest silnik, skrzynia biegów, układ wydechowy i dolotowy, zawieszenie oraz hamulce.

REKLAMA

Efekt? Na specjalnym paliwie C16 (ponad 100 oktanów) zmodyfikowany GT-R osiąga nawet 1500 KM i 1100 Nm! Sprzedawca podaje, że na benzynie 99-oktanowej, którą można zatankować na stacji moc wynosi ok. 1200 KM. To więcej niż ma Bugatti Veyron.

Racelogic

Na zdjęciu powyżej widać, że dokonano pomiarów przyspieszenia. Nie jesteśmy pewni, czy dane pokazują czasy w przyspieszeniu do 60 i 100 mil na godzinę czy km/h. Jeśli posługujemy się europejskimi wartościami, to wynik 4,6 do setki nie imponuje. Mało tego, to wynik gorszy niż osiąga seryjny GT-R. Wychodziłoby więc na to, że do 100 km/h (czyli 0-60 mph) auto przyspiesza w 3 sekundy. To by się zgadzało.

Auto z 2012 roku, z przebiegiem 20 000 km zostało wystawione na sprzedaż za kwotę 990 000 zł. Za te pieniądze można kupić równie egzotyczne i szybkie samochody.

 

 

Link do ogłoszenia: https://otomoto.pl/oferta/nissan-gt-r-1500-km-v-max-416-km-h-ID6y7m45.html?utm_source=Facebook&utm_medium=Post&utm_campaign=Nissan-GTR

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA