Najlepiej sprzedające się samochody świata, o których pewnie nie słyszałeś

Iran Khodro Samand, Dongfeng Rich, Wuling Hongguang, czy Volkswagen Gol (nie, nie chodzi tu o Golfa) - takie samochody biją rekordy sprzedaży na rynkach azjatyckich i południowoamerykańskich.

CHińskie auta
Hawtai Lusheng E70

Hawtai Lusheng E70

To chińska propozycja sedana, odpowiednika Jetty. Pojawił się w 2010 roku na salonie samochodowym w Szanghaju. Od tego czasu auto przeszło delikatny facelifting, zmieniono nieco zderzak i grill. Pod maską pracuje 2-litrowy silnik o mocy 129 KM i 180 Nm. Moc może być przekazywana przez 5-biegową skrzynię manualną lub 4-biegowy automat. Ten model w Korei Północnej zdobył tytuł najlepiej sprzedającego się auta, głównie dzięki taksówkom. Dokładnej liczby sprzedanych aut nie podano.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

CHińskie auta
Iran Khodro Samand

Iran Khodro Samand

Łatwo domyślić się po nazwie, że auto oferowane jest w Iranie. Jest to największy producent samochodów w Iranie. Firma współpracuje od 1988 roku z Peugeotem. Właśnie z francuskim producentem powstał ten model. Samand opiera się na przestarzałym już Peugeocie 405. Jako napęd auta służy 8-zaworowy silnik 1.8 o mocy 100 KM, a także nowocześniejsza jednostka 1.6 16V o mocy 110 KM. W zeszłym roku irańska firma sprzedała ponad 100 tys. egzemplarzy tego modelu, w samym tylko Iranie.

REKLAMA

CHińskie auta
Dongfeng Rich

Dongfeng Rich

Przenosimy się do Ameryki Południowej, a konkretnie do kraju z najtańszym paliwem na świecie - Wenezueli. Dongfeng Rich to w zasadzie Nissan Frontier, w Europie znany jako Navara. Auto bazuje na modelu sprzed 2000 roku. W palecie silnikowej znajdziemy benzynowe silniki 2.4 oraz diesle 2.5 i 3.0. W rankingu sprzedaży Dongfeng Rich przebił nawet Corollę i Mitsubishi Lancera sprzedając 3,181 pojazdów.

REKLAMA

REKLAMA

CHińskie auta
Volkswagen Gol

Volkswagen Gol

Zostajemy w Ameryce Południowej. Gol to tani model VW, który można uznać za odpowiednika Foxa. W Wenezueli można go kupić jako 3- lub 5-drzwiowego hatchbacka, kombi (zwane Parati) oraz pick-upa Saviero. Przez 35 lat produkcji powstało pięć generacji i w zeszłym roku udało się sprzedać ponad 325 tys. egzemplarzy.

REKLAMA

CHińskie auta

Wuling Hongguang

Na koniec Chiny. Ten pojazd o trudnej do wymówienia nazwie jest vanem MPV, produkowanym od 2010 roku. Ten samochód już zdobywał tytuł najlepiej sprzedającego się auta w 2013 roku. Należy mu się to też za rok ubiegły. W Chinach sprzedano aż 1,4 mln sztuk tego rodzinnego vana.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA