Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Najlepsze auta Japonii

Toyota Prius 2010 Toyota Prius - Auto Roku 2010 w Japonii

Auto roku 2010 w Japonii wybrano podczas salonu samochodowego w Tokio. Niewielką przewagą głosów wygrała hybrydowa Toyota Prius, która w pobitym polu pozostawiła inny samochód o napędzie hybrydowym w postaci Hondy Insight. Ciekawostką jest, że w 1998 roku w tym samym konkursie triumfował Prius pierwszej generacji. W zeszłym roku wygrała zaś Toyota iQ.

Japończycy przyznali także wyróżnienia w innych kategoriach. I tak najlepszym autem wśród marek zagranicznych został Volkswagen Golf VI. generacji, nagrodę w dziedzinie technologii przyznano elektrycznemu Mitsubishi i-Miev, a nagrodę specjalną otrzymała Honda Jazz.

Ponadto, doceniono jeszcze Subaru Legacy za największą wartość użytkową oraz Nissana 370Z za największą frajdę z jazdy.

Wyniki europejskiego plebiscytu na samochód roku poznamy 30 listopada. Przypomnijmy, że tytuł Car of the Year 2010 przypadnie jednemu z siedmiu finalistów. Oto oni: Citroen C3 Picasso, Mercedes klasy E, Opel Astra, Peugeot 3008, Skoda Yeti, Toyota iQ oraz Volkswagen Polo.

Źródło: Samar

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 119 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    Europejski plebiscyt na samochód roku nie został jeszcze rozstrzygnięty, znamy jednak triumfatorów konkursu na auto roku w Japonii.
    auto motor i sport, 2009-11-05 11:29:48
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij