Najlepsze używane auta wg raportu GTU 2018

Niemiecki instytut GTU opublikował wyniki raportu dotyczącego używanych aut w wieku 1-3 lat. Oto najlepsze auta w każdym segmencie.

Badanie GTU www.gtue.de
Badanie GTU

W badaniu uwzględnionych zostało przeszło 250 modeli z poszczególnych segmentów rynku. W sumie przebadano ponad 5 milionów egzemplarzy, co daje niezły przegląd i zwiększa wiarygodność badania.

REKLAMA

Wynikowy raport, który prezentuje po trzy najlepsze modele w każdej klasie może stanowić dobre źródło informacji o samochodach z drugiej ręki i uzupełnienie takich raportów, jak Dekra, TUV czy ADAC.

Co istotne, w raporcie nie brano pod uwagę awarii i usterek, które uniemożliwiają jazdę samochodem, jak to jest choćby w raportach ADAC. Tutaj sprawdza się bardziej trwałość aut, ich zużywanie i typowe usterki wynikające z eksploatacji. Trochę jak przy okresowym badaniu technicznym.

REKLAMA

REKLAMA

Eksperci przyznają, że nowe auta trapione są głównie przez usterki i awarie związane z elektryką i elektroniką, która w nowoczesnych samochodach jest wyjątkowo mocno rozbudowana, a przez to bardziej podatna na usterki.

Jak zobaczycie poniżej, najlepsze wyniki w praktycznie każdym segmencie odnotowują samochody marek niemieckich, a honoru bronią w zasadzie jedynie marki japońskie.

REKLAMA

Samochody miejskie

 1. Audi A1
 2. Mazda 2
 3. Opel Adam

Samochody kompaktowe

 1. Mercedes Klasy A
 2. Volkswagen Golf VII
 3. Audi A3

Klasa średnia

 1. Mercedes Klasy C
 2. Audi A4
 3. Volvo S60/V60

REKLAMA

REKLAMA

Minivany

 1. Mercedes Klasy B
 2. Toyota Verso
 3. Ford C-Max

SUV-y

 1. Mercedes GLA
 2. Mercedes GLK
 3. Audi Q3

REKLAMA

REKLAMA