REKLAMA

Najlepszy w historii sezon Skoda Motorsport

Zespół Skoda Motorsport świętuje najbardziej udany rok w swojej historii. Jednym z sukcesów był tytuł mistrzowski dla Skoda Polska Motorsport.

Skoda Fabia R5 Materiały prasowe
Skoda Fabia R5
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 51 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Skoda zakończyła rok w sportach motorowych z wieloma sukcesami na koncie. Dzięki wygranej załogi Kalle Rovanpera i Jonne Halttunen oraz punktom zdobytym przez Jana Kopeckiego i Jana Hlouska, zespół Skoda Motorsport triumfował w klasyfikacji generalnej kategorii WRC 2 Pro.

Zwycięstwo, tym razem w kategorii WRC 2 dla zespołów prywatnych, zdobyła francuska załoga Skody w składzie Pierre-Louis Loubet i Vincent Landais. Na mistrzowskim poziomie uplasowała się także polska załoga Skody.

Miko Marczyk i Szymon Gospodarczyk zajęli bowiem pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz zdobyli tytuły mistrzów Polski w Klasie 2. Ponadto Skoda Polska Motorsport zakończyła tegoroczną rywalizację jako Mistrz Polski w klasyfikacji zespołów producenckich.

- Wreszcie mogę śmiało powiedzieć: misja zakończona. Osiągnęliśmy każdy cel, który postawiliśmy sobie na rok 2019. Z sukcesem udało nam się wprowadzić na rynek nowy model Skoda Fabia R5 evo, Kalle i Jonne zdobyli tytuł WRC 2 Pro, a Skoda zwyciężyła w klasyfikacji generalnej kategorii producentów WRC 2 Pro – podkreślił Michał Hrabánek, Szef Skoda Motorsport.

- Sukces ten nie byłby możliwy bez silnego zaangażowania zarządu, naszych inżynierów, mechaników i wszystkich pracowników Skody, którzy wspierając nas pozwolili, aby motorsport stał się ważną częścią DNA marki. Jestem dodatkowo szczęśliwy mogąc obserwować zwycięstwa naszych klientów: Pierre-Louisa Loubeta i Vincenta Landaisa, którzy za kierownicą Skody Fabia R5 evo zdobyli tytuł w kategorii WRC 2 dla zespołów prywatnych – dodaje.

Zobacz także: Volvo XC60 T8 Twin Engine - mocne i prestiżowe

REKLAMA

REKLAMA

Skoda Motorsport świętuje zakończenie sezonu 2019 Materiały prasowe
Skoda Motorsport świętuje zakończenie sezonu 2019

Tegoroczny sezon Skoda rozpoczęła od wprowadzenia na rynek wiosną 2019 roku nowego samochodu rajdowego. Skoda Fabia R5 evo już w pierwszym roku startów okazała się modelem, który rywalom trudno było pokonać.

Ogólnoświatowy sukces Skody potwierdziło także zwycięstwo załogi Chris Ingram/Ross Whittock (GBR/GBR) w mistrzostwach Europy (ERC). Filip Mareš i Jan Hloušek (CZE/CZE) zdobyli z kolei mistrzowski tytuł w klasyfikacji Juniorów ERC 1. Załogi Skody zwyciężyły także w mistrzostwach Afryki i strefy NACAM (Ameryka Północna i Środkowa).

Zespoły klienckie Skody zdobyły oprócz tego łącznie 23 tytuły w mistrzostwach narodowych. W Polsce, w barwach Skoda Polska Motorsport, najmłodszym w historii rajdowym mistrzem Polski został Miko Marczyk pilotowany przez Szymona Gospodarczyka.

Udana kampania międzynarodowa Skody wpływa na rosnące zainteresowanie klientów działaniami marki w obszarze motorsportu. Do dziś sprzedano zespołom prywatnym i klientom z całego świata ponad 320 rajdowych samochodów Skoda Fabia R5.

- Po udanym 2019 r. w przyszłych działaniach marki jeszcze większy nacisk zostanie położony na wspieranie młodych sportowców i odpowiadanie na potrzeby naszych klientów. Dzięki nowej, szybkiej i niezawodnej Skodzie Fabia R5 evo, dysponujemy samochodem odpowiednim, aby konkurować w światowych rajdach na najwyższym poziomie i wraz z naszym wspaniałym zespołem uczynić 119 rok w historii motorsportu Skody jeszcze bardziej udanym – komentuje Christian Strube, dyrektor ds. rozwoju technicznego Skoda Auto.

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA