Najmocniejsze w obrębie marki

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Załóżmy, że jesteś fanem Toyoty i chciałbyś mieć w garażu najmocniejszy samochód tego producenta. Idziesz do dealera i spodziewasz się, że pokaże Ci piękne sportowe auto. Nic z tego. Będzie chciał sprzedać Land Cruisera 4.5 V8 D-4D, czyli terenówkę, i na dodatek z dieslem pod maską. Jego moc (272 KM) to największe stado koni, jakim rozporządza silnik tej marki.

Pod względem mocy wszystkich przebija Bugatti Veyron 16.4 Super Sport z jednostką napędową o mocy 1200 KM i momencie obrotowym uzyskującym wartość 1 500 Nm. Nikt nie potrafi mu jak dotąd dorównać, za to w trakcie walki o srebrny medal doszło do przetasowania. Lamborghini, mimo wprowadzenia do sprzedaży 700-konnego Aventadora, spadło z miejsca drugiego na czwarte. Teraz tuż za Veyronem plasuje się Aston Martin One z silnikiem o mocy 760 KM. Ta 7,3-litrowa V-dwunastka może się poszczycić tytułem najmocniejszego silnika wolnossącego w aucie osobowym. Na trzecim miejscu w konkurencji "najmocniejszy silnik" ląduje nowe Ferrari Berlinetta z 740-konnym V12.

Dla tych, co kochają francuskie auta propozycję nie do odrzucenia ma Citroen. Diesel V6 biturbo, montowany w C5 i C6, ma trzy litry pojemności i moc 241 KM. Po wycofaniu z produkcji modelu 607 najmocniejszym autem Peugeota jest z kolei 508 z 204-konnym turbodieslem o pojemności 2,2 l. W Renault demonem mocy jest Megane Coupe R.S. z silnikiem dającym moc 265 KM.

W BMW najmocniejszy jest oczywiście model M. Błąd. Są dwa modele M - zarówno X5 M, jak i X6 M wyposażane są w 4,4-litrową V-ósemkę biturbo, uzyskującą 560 KM mocy. W Audi górna granica mocy także kończy się na liczbie 560. Tyle koni mechanicznych ma silnik V10 montowany w Audi R8 GT. Mercedes dołożył co nieco ponad tę wartość. 630 KM w modelu 65 AMG serii S czy CL jest jak dotąd nie do przebicia. Z kolei marka "dla ludu" jako najmocniejszy silnik oferuje jednostkę 380-konną montowaną w... hybrydzie, a konkretnie w VW Touaregu.

REKLAMA
REKLAMA