[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.8

Najmocniejsze w obrębie marki

Załóżmy, że jesteś fanem Toyoty i chciałbyś mieć w garażu najmocniejszy samochód tego producenta. Idziesz do dealera i spodziewasz się, że pokaże Ci piękne sportowe auto. Nic z tego. Będzie chciał sprzedać Land Cruisera 4.5 V8 D-4D, czyli terenówkę, i na dodatek z dieslem pod maską. Jego moc (272 KM) to największe stado koni, jakim rozporządza silnik tej marki.

Pod względem mocy wszystkich przebija Bugatti Veyron 16.4 Super Sport z jednostką napędową o mocy 1200 KM i momencie obrotowym uzyskującym wartość 1 500 Nm. Nikt nie potrafi mu jak dotąd dorównać, za to w trakcie walki o srebrny medal doszło do przetasowania. Lamborghini, mimo wprowadzenia do sprzedaży 700-konnego Aventadora, spadło z miejsca drugiego na czwarte. Teraz tuż za Veyronem plasuje się Aston Martin One z silnikiem o mocy 760 KM. Ta 7,3-litrowa V-dwunastka może się poszczycić tytułem najmocniejszego silnika wolnossącego w aucie osobowym. Na trzecim miejscu w konkurencji "najmocniejszy silnik" ląduje nowe Ferrari Berlinetta z 740-konnym V12.

Dla tych, co kochają francuskie auta propozycję nie do odrzucenia ma Citroen. Diesel V6 biturbo, montowany w C5 i C6, ma trzy litry pojemności i moc 241 KM. Po wycofaniu z produkcji modelu 607 najmocniejszym autem Peugeota jest z kolei 508 z 204-konnym turbodieslem o pojemności 2,2 l. W Renault demonem mocy jest Megane Coupe R.S. z silnikiem dającym moc 265 KM.

W BMW najmocniejszy jest oczywiście model M. Błąd. Są dwa modele M - zarówno X5 M, jak i X6 M wyposażane są w 4,4-litrową V-ósemkę biturbo, uzyskującą 560 KM mocy. W Audi górna granica mocy także kończy się na liczbie 560. Tyle koni mechanicznych ma silnik V10 montowany w Audi R8 GT. Mercedes dołożył co nieco ponad tę wartość. 630 KM w modelu 65 AMG serii S czy CL jest jak dotąd nie do przebicia. Z kolei marka "dla ludu" jako najmocniejszy silnik oferuje jednostkę 380-konną montowaną w... hybrydzie, a konkretnie w VW Touaregu.

REKLAMA

zobacz galerię

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 80 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (9)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij