Najmocniejszy i najszybszy Range Rover w historii

Doładowana V-ósemka, 550 KM, prędkość max. 260 km/h, 0-100 w 4,5 s. Osiągi supersportowego samochodu? Nie, to po prostu Range Rover Sport SVR.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 182 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Range Rover Sport SVR to pierwszy model "Range'a" z dopiskiem SVR. Wcześniej ten napis widniał tylko na najmocniejszych modelach Jaguara.

Najmocniejszy i najszybszy Range Rover osiągnął pętlę toru Nurburgring w czasie 8 minut 14 sekund, tym samym stając się jednym z najszybszych SUV-ów na świecie.

Oprócz znaczka, Range Rover z Jaguarem dzieli jeszcze silnik. To od niego pochodzi 5-litrowa V-ósemka o mocy 550 KM, a jeśli wyłączymy tryb oszczędzania paliwa (nie wiadomo, w jakim celu zamontowano taki system w tego typu aucie), otrzymamy zastrzyk w postaci dodatkowych 40 KM i 68 Nm.

Ryk potężnego V8 można regulować na dwa sposoby, za pomocą przycisku. Z kolei w nadkolach można upchnąć, uwaga, 22-calowe felgi z oponami w rozmiarze 295/40 R22.

Żeby kierowcy, podczas pokonywania szybkich zakrętów, nie przyklejali twarzy do bocznych szyb, Range Rover zamontował sportowe fotele, które dbają o właściwą pozycję.

Range Rover Sport SVR swoją oficjalną premierę będzie miał 14 sierpnia w Pebble Beach.

Zobacz także:
REKLAMA