Najmocniejszy muscle car w historii Dodge Challenger SRT Hellcat

Na rynek z piskiem opon wjeżdża najmocniejszy muscle car ever, czyli Dodge Challenger SRT Hellcat. Co ciekawe, Dodge bardziej chwali się spalaniem niż osiągami.

Zasługą tego zaszczytnego tytułu, najmocniejszego muscle cara świata, jest potężny silnik 6.2 HEMI o mocy 707 KM. Ten silnik pomógł także uzyskać tytuł najszybszego sedana świata Dodge'owi Chargerowi.

Silnik jest wspomagany mocarną sprężarką, umieszczoną nad głowicą cylindrów, która może wytworzyć ciśnienie doładowania aż do 0,8 bara. Taki agregat wytwarza ogromne ilości ciepła. Żeby ochłodzić nieco atmosferę w silniku zamontowano specjalną aluminiową chłodnicę. Odpowiedzialna jest za przepływ i temperaturę powietrza, która nie może być wyższa niż 60o C.

Co ciekawe, Dodge nie podaje osiągów 707-konnego Challengera. Chwali się natomiast wynikami spalania. Na trasie Dodge Challenger SRT Hellcat jest w stanie osiągnąć wynik na poziomie 10,7 l/100 km. Nieźle jak na 700-konne doładowane V8. Dla porównania Dodge podaje wyniki Lamborghini Aventadora Roadster i Astona Martina Vanquish na poziomie 13 litrów.

Oszczędzać paliwo pomaga nowa 8-biegowa automatyczna skrzynia biegów. Jest bardzo szybka i pozwala efektywnie dysponować potężną mocą Challengera. Dodge twierdzi, że jest to bardzo szybki i ekscytujący muscle car, ale też bardzo cywilizowany i użyteczny na co dzień. W standardzie dostępna też będzie zwykłą 6-stopniowa przekładnia manualna.

Dodge Challenger SRT Hellcat wejdzie do sprzedaży w przyszłym roku. Na rynku amerykańskim ceny zaczynają się od 59,995$.

Zobacz także:
REKLAMA