REKLAMA
Sekcja przygotowana we współpracy z marką Skoda

Najnowsze systemy bezpieczeństwa Skody w modelu Enyaq iV

Skoda zaoferuje użytkownikom nowego elektrycznego SUV-a Enyaq iV innowacyjne systemy bezpieczeństwa oraz wspomagania kierowcy.

Skoda Enyaq iV fot. materiały prasowe
Skoda Enyaq iV

Skoda zaoferuje użytkownikom nowego elektrycznego SUV-a Enyaq iV innowacyjne systemy bezpieczeństwa oraz wspomagania kierowcy. Samochód będzie automatycznie ostrzegał o zbliżających się kolizjach z pojazdami, rowerzystami, pieszymi i różnymi przeszkodami, zapobiegając wypadkowi lub minimalizując jego konsekwencje. Aż dziewięć poduszek powietrznych ochroni pasażerów w razie wypadku.

Topowe oświetlenie FULL LED MATRIX

Enyaq iV zostanie wyposażony adaptacyjne reflektory Full LED Matrix. Kamera na przedniej szybie wykryje pojazdy oraz osoby i przedmioty odbijające światło a inteligentna technologia automatycznie wyłączy poszczególne segmenty wiązek światła tak, by nie oślepiać innych użytkowników drogi, pozostawiając jednocześnie dobrze oświetloną trasę.

Nowe systemy wspomagające zwiększają bezpieczeństwo

Elektryczny Enyaq iV naszpikowany będzie najnowszymi technologiami z obszaru bezpieczeństwa. PROACTIVE CREW PROTECT ASSIST automatycznie napnie pasy bezpieczeństwa podczas awaryjnego hamowania i zamknie szyby oraz panoramiczny przesuwany dach w przypadku, gdy pojazdowi grozi kolizja, poślizg lub przewrócenie.

Asystent skrętu TURN ASSIST przy skręcaniu w lewo na skrzyżowaniach z wyprzedzeniem wykryje nadjeżdżające z przeciwka pojazdy, ostrzeże kierowcę i w razie potrzeby automatycznie wyhamuje samochód. EXIT WARNING to system ostrzegania przy wysiadaniu, który przy otwarciu drzwi poinformuje o zbliżającym się pojeździe lub rowerzyście emitując sygnał dźwiękowy i wizualny za pomocą lampki po wewnętrznej stronie obudowy lusterka bocznego.

Kolejnym wsparciem dla kierowcy będzie rozbudowany system TRAVEL ASSIST, który składa się z aktywnego tempomatu, adaptacyjnego asystenta pasa ruchu LANE ASSIST z rozpoznawaniem robót drogowych, asystenta jazdy w korku i asystenta EMERGENCY ASSIST. Aktywny tempomat PREDICTIVE ADAPTIVE CRUISE CONTROL wykorzysta także dane z systemu nawigacji i znaków drogowych. Może również reagować na przeszkody zgłaszane za pośrednictwem danych online o ruchu drogowym.

Ulepszone funkcje asystenta parkowania

Parkowanie nową elektryczną Skodą Enyaq iV będzie jeszcze łatwiejsze dzięki rozbudowanemu asystentowi PARK ASSIST. Funkcja ta została wzbogacona o możliwość automatycznego wyhamowania samochodu, aby uniknąć zderzenia z pieszymi czy przeszkodami. Ponadto Enyaq iV wzniesie zdalne parkowanie na wyższy poziom i umożliwi kierowcy polecenie zaparkowania samochodu w szczególnie ciasnym równoległym lub prostopadłym miejscu zdalnie za pomocą aplikacji Skoda Connect. PARK ASSIST otrzyma teraz także funkcję wyuczonego parkowania.

Kierowca może zapisać drogę do często używanego miejsca parkingowego. Wystarczy, że zrobi to wcześniej tylko raz, a potem w dowolnej chwili może automatycznie odtworzyć tę drogę w dokładnie taki sam sposób, tylko za naciśnięciem przycisku. Tutaj również system przejmuje kierowanie i hamowanie oraz zapobiega zderzeniom.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 15/2020

Skoda Octavia występuje w wielu wersjach różniących się poziomem wyposażenia i stylizacją, a nowa odmiana Scout jest najbardziej wszechstronną z nich – auto jest dynamiczne, bogato wyposażone i ma zdolności do jazdy poza asfaltem. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 14/2020

Elektryczny SUV Skody może występować w kilku wersjach różniących się stylizacją wnętrza – ich kolory i wzornictwo nawiązują do popularnych nurtów w wykończeniu wnętrza domu. czytaj dalej >>

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

ŠKODA MAGAZYN nr 13/2020

Skoda Octavia RS po raz pierwszy oferowana jest w takiej wielu odmianach. Najciekawszą z nich jest wersja hybrydowa z układem napędowym o mocy 245 KM. czytaj dalej >>

REKLAMA