Najnowsze wyniki testów Euro NCAP

Reanult Megane, MG3, VW Golf Sportsvan, Citroen C-Elysee, Ford Tourneo Courier i Peugeot 301- te auta zostały poddane testom bezpieczeństwa. Jakie wyniki osiągnęło każde z nich?

Najnowsze wyniki testów Euro NCAP.
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 950 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Reanault Megane

Najnowsze wyniki testów Euro NCAP.

Chyba największe zaskoczenie. Po wprowadzeniu nowych, bardziej rzetelnych ocen przez Euro NCAP, Renault, które zawsze chwaliło się bardzo dobrymi wynikami osiąga teraz tylko trzy na pięć możliwych gwiazdek. Jest to bardzo mierny wynik. Ochronę kierowcy oceniono na 83% maksymalnej oceny, ochronę dziecka- 78%, ochrona pieszych- 60% i systemy bezpieczeństwa na 48%.

MG3

Najnowsze wyniki testów Euro NCAP.

Maluch marki MG uzyskał w teście wywalczył wynik trzech gwiazdek. Nie jest to najlepszy rezultat uzyskany przez bezpośredniego konkurenta Forda Fiesty. Kierowca jest chroniony na poziomie 69%, dziecko-71%, przechodnie-59%, systemy bezpieczeństwa natomiast uzyskały ocenę 38%.

VW Golf Sportsvan

Najnowsze wyniki testów Euro NCAP.

Golf zawsze słynął z niezawodności, nie tylko pod względem mechanicznym, ale także bezpieczeństwa. W wypadku odmiany Sportsvan nie odchodzimy od tradycji- auto uzyskało maksymalną liczbę gwiazdek w teście. Ochronę kierowcy oceniono na 87%, dziecka- 85%, przechodniów- 62%, systemy bezpieczeństwa otrzymały wynik 73%.

Citroen C-Elysee

Najnowsze wyniki testów Euro NCAP.

Kompaktowy sedan od Citroena uzyskał mierny wynik- trzy gwiazdki. Na taką ocenę składały się odpowiednio:ochrona kierowcy- 71%, dziecka- 75%, przechodniów- 54% i systemów- 33%.

Ford Tourneo Courier

Najnowsze wyniki testów Euro NCAP.

Minivan Forda osiągnął satysfakcjonujący rezultat czterech gwiazdek. Oceny prezentowały się następująco: ochrona kierowcy- 84%, dziecka- 84%, przechodniów- 74% i systemów- 56%

Peugeot 301

Najnowsze wyniki testów Euro NCAP.

Peugeot 301, podobnie jak jego zbudowany na tej samej platformie brat-Citroen, otrzymał zaledwie trzy gwiazdki na pięć możliwych.  Kompaktowy sedan za ochronę kierowcy i dziecka dostał odpowiednio 71% i 75%. Znacznie gorsze oceny uzyskał za ochronę pieszych (54%) i dostępne systemy bezpieczeństwa- zaledwie 33%.

Zobacz także:
REKLAMA