Najpopularniejsze auta w Europie w 2016 roku

Volkswagen Golf ponownie został najchętniej kupowanym samochodem na Starym Kontynencie i to na miesiąc przed końcem roku. Które samochody uplasowały się na kolejnych miejscach?

VW Golf 2017
VW Golf VII face lifting
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nie jest tajemnicą, że Volkswagen Golf przypadł do gustów Europejczyków. Wielokrotnie model ten bywał najpopularniejszym autem w Europie - w zeszłym roku wyprzedził on Forda Fiestę i Volkswagena Polo. Według JATO Dynamics tym roku również to Golf jest najpopularniejszym samochodem na Starym Kontynencie i to pomimo faktu, że nie są znane jeszcze dane sprzedaży samochodów z grudnia.

Golfa kupiło do tej pory 455 tysięcy kierowców, co jest liczbą o około 170 000 większą niż w przypadku drugiego w kolejce Volkswagena Polo, a to sprawia że nie ma możliwości aby Golf spadł z pierwszego miejsca na ostatniej prostej. Drugie w kolejności Polo zostało sprzedane do tej pory w liczbie 286 000 egzemplarzy, jednak jego pozycja ciągle jest zagrożona.

To za sprawą Forda Fiesty (277 tys.) i Renault Clio (282 tys.), które ciągle deptają po piętach niemieckiemu konkurentowi. Zaskakująco dobrze radzi sobie także Opel Astra, który chociaż sprzedał się do tej pory w mniejszej liczbie (232 tys.) to zanotował bardzo wysoki wzrost sprzedaży - o około 30 procent.

Zobacz także:
REKLAMA