REKLAMA

Najszybsza zawodniczka Dakaru 2019

Cristina Gutiérrez to najszybsza zawodniczka wśród kobiet startujących w tegorocznej edycji rajdu Dakar w kategorii samochodów.

Mitsubishi Eclipse Cross w Rajdzie Dakar 2019 Materiały prasowe
Mitsubishi Eclipse Cross w Rajdzie Dakar 2019
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 106 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Gutiérrez już po raz trzeci ukończyła ten najcięższy maraton na świecie. W tym roku, za kierownicą Mitsubishi Eclipse Cross, osiągnęła metę legendarnego Dakaru na 26. pozycji w klasyfikacji generalnej.

Cristina Gutiérrez spędziła za kierownicą swojego Mitsubishi Eclipse Cross łącznie 55 godzin 56 minut i 14 sekund, przez 10 dni pokonując dystans 3 096 kilometrów bezdroży, wydm i skał.

Ale to nie wszystko, bo oprócz 26. pozycji w klasyfikacji generalnej, Gutiérrez dojechała także jako siódma w swojej kategorii T1.2 (modyfikowanych samochodów terenowych z napędem 4x4). To zarazem jedyny hiszpański kierowca, jakiemu udało się ukończyć Dakar w rywalizacji samochodów.

Zobacz także: Przygoński z historycznym wynikiem w Dakarze

REKLAMA

REKLAMA

Mitsubishi Eclipse Cross w Rajdzie Dakar 2019 Materiały prasowe
Mitsubishi Eclipse Cross w Rajdzie Dakar 2019

Cristina Gutiérrez znacząco poprawiła wynik w stosunku do swoich poprzednich startów w Dakarze, który kończyła na 38. w 2018 i 44. pozycji w 2017 r. Tym razem dojechała tuż za 25 najlepszymi zawodnikami, a metę przekroczyła prowadząc najwyżej sklasyfikowany pojazd Mitsubishi.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Wrażenia są nie do opisania, ponieważ samochód prowadził się doskonale od pierwszych minut i wszystko szło świetnie. Było kilka dni z problemami, które skończyły się dla nas karnym czasem – według mnie niezasłużonym – który uniemożliwił nam ukończenie rajdu na wyższej pozycji – podsumowała Cristina, po przekroczeniu mety w Limie.

Choć Cristina Gutiérrez walczyła o wyższą pozycję, zmniejszając pod koniec rajdu różnicę czasu, zabrakło jej niecałych 13 minut do wpisania się na listę 25 najlepszych w tej edycji Dakaru. Zapewnia jednak, że jest zadowolona z wyniku, mówiąc że „26. pozycja w klasyfikacji generalnej, w trzecim roku startów w Dakarze, to duży sukces.”

Zobacz także: Rajd Dakar - jak było kiedyś

REKLAMA

Cristina Gutiérrez w Rajdzie Dakar 2019 Materiały prasowe
Cristina Gutiérrez w Rajdzie Dakar 2019

Dakar 2019 był nietypowy, krótszy niż zwykle i zorganizowany w całości w jednym kraju, co oznaczało, że niektóre fragmenty trasy przejeżdżano kilkukrotnie. Jednak tegoroczna edycja była również niezwykle trudna technicznie.

Niełatwo było stawić czoła wyjątkowo upalnemu drugiemu tygodniowi zawodów, kiedy w przedostatnim dniu temperatura we wnętrzu samochodu przekroczyła 60 stopni. Udało się uniknąć większych problemów dzięki niezawodności i dobremu przygotowaniu Mitsubishi Eclipse Cross, w którym Cristina czuła się bardzo pewnie.

Do sukcesu przyczynił się cały zespół, w tym Pablo Huete, który w swoim pierwszym Dakarze okazał się równie dobrym mechanikiem, jak pilotem.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA