Najszybszy Nissan GT-R na świecie

Seryjna wersja Nissana GT-R ma naprawdę zadowalające osiągi. Jednak grupa śmiałków z firmy EKanoo Racing stworzyła jeszcze potężniejszą „Godzillę”. Samochód jest w stanie przejechać ćwierć mili w czasie 7,168 sekundy.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 590 000 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Na filmie możemy zobaczyć seryjny egzemplarz modelu GT-R, który przeszedł kilka modyfikacji. Na ostatnich zawodach Bahrain Drag Racing Championship przejechał ćwierć mili w 7,168 sekundy, osiągając przy tym prędkość 336,44 km/h.

REKLAMA

Uzyskanie takiego czasu w seryjnym samochodzie, który nie był przebudowywany od podstaw, a bazuje na produkcyjnej płycie podłogowej nie jest łatwym zadaniem. Co więcej, po przejechaniu kilku rund na zawodach, pojazd wrócił „na kołach” do domu.

GT-R startujący w barwach EKanoo Racing to kolejna maszyna ze stajni skupiającej rekordzistów. Ekipa zbudowała najszybsza na świecie Toyotę Suprę, która na ćwierć mili osiąga czas wynoszący 6,57 sekundy. Do tego jest jeszcze Toyota GT86 „Pro Import”, która uzyskała rekordowy czas 5,85 sekundy z czterocylindrowym silnikiem pod maską.

Jednostkę napędową w Nissanie GT-R zbudowali specjaliści z Magnus Motorsports. Nie ujawniono, ile mocy ma silnik, ale podwójnie doładowane V6 jest w stanie wydusić z siebie nawet 2000 KM, jeżeli nie więcej. Tym bardziej, że ekipa EKanoo zapowiedziała, że nie jest to jeszcze ostatnie słowo. Samochód został niedawno przebudowany i nie jest jeszcze maksymalnie zestrojony. Dlatego można się spodziewać, że w następnych próbach przebije magiczną granicę sześciu sekund.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA