Najszybszy i najmocniejszy sedan świata - Dodge Charger SRT Hellcat

Porsche, Ferrari i Lamborghini drżyjcie! Nadchodzi wasz pogromca w nadwoziu sedan. Oto Dodge Charger SRT Hellcat.

Ile koni ma pytacie? 400, 500, może 600? Nie. Dodge Charger SRT Hellcat ma ich 707 (!). Moment obrotowy jest nawet bardziej imponujący - 881 Nm. To wszystko wyciśnięto z 6,2-litrowego V8 HEMI doładowanego kompresorem.

Jednak brutalna moc nie jest przekazywana cały czas. Kierowca 707 KM ma do dyspozycji dopiero wtedy, gdy użyje czerwonego kluczyka. Standardowo do każdego Chargera otrzymuje dwa kluczyki, czarny i czerwony. Gdy użyje czarnego, moc silnika jest ograniczona.

Dodge nie podaje czasu przyspieszenia 0-100 km/h. Wiemy jedynie, że 160 km/h na "budziku" pojawia się po niecałych 13 sekundach.1/4 mili diabelski Dodge pokonał w czasie 11,0 sekund na drogowych oponach. Prędkość maksymalna? 328 km/h. To czyni go najszybszym sedanem świata.

Do super osiągów przykłada się też skrzynia biegów. Nie byle jaka, bo ma osiem przełożeń, a w trybie wyścigowym zmienia przełożenia z prędkością 160 milisekund.

Auto szybko przyspiesza i nie gorzej hamuje. Za układ hamulcowy wzięło się Brembo, specjaliści od takiej roboty. Do Dodge'a Chargera SRT wsadzono 39-centymetrowe tarcze z sześciotłoczkowymi zaciskami. Oponami natomiast zajęło się Pirelli i dostarczyli opony o rozmiarze 275/40Z R20.

Produkcja Dodge'a Chargera SRT Hellcat ruszy w pierwszym kwartale 2015 roku. Cena jest jeszcze nieznana.

REKLAMA