Namiot dachowy Porsche. Pasuje nawet do modelu 911

Porsche wprowadza do oferty akcesoriów przedmiot, który znacząco zwiększa praktyczność sportowych modeli, ale nie tylko. Chodzi o dachowy namiot, który zmieści dwie osoby.

Namiot Porsche Tequipment fot. materiały prasowe
Namiot Porsche Tequipment
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 260 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Porsche prezentuje dachowy namiot pod koniec lata. Wyczucie czasu może średnie, ale lepiej późno, niż wcale, szczególnie że tego typu gadżety są w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne i pożądane. Nowy namiot dachowy Porsche Tequipment to praktyczny sprzęt do przygodowej turystyki, który zamienia samochód sportowy w niemalże pokój hotelowy dla miłośników przyrody. Warto dodać, że namiot ma twardy futerał, opracowany w centrum rozwoju Porsche w Weissach i był współprojektowany przez Studio F.A. Porsche w Zell am See. O styl nie trzeba się zatem martwić – wstydu na kempingu nie będzie.

Namiot ten można zamontować na systemach transportu dachowego w SUV-ach Macan czy Cayenne, ale także w elektrycznym Taycanie, luksusowej Panamerze, a także w modelach 911. Taki namiot zmieści dwie osoby i jak podaje producent, jest on całoroczny. To jednak zapewne pod warunkiem, że nie mówimy o zimie w Polsce, a raczej gdzieś na południu Europy, gdzie w grudniową noc wystarczy nieco cieplejszy śpiwór i grubsze skarpety.

Ile kosztuje taka przyjemność? Ów pokój z widokiem – bo namiot ma dwoje bocznym okien i jedno dachowe – wyceniony jest na 24 tys. zł brutto. Drogo? Dla właścicieli Porsche to niemal jak okazja, a i przy obecnych cenach noclegów, zakup zwróci się po kilku sezonach. A propos wyczucia czasu – dostawy namiotów ruszą w listopadzie 2022 r. W sam raz na zimowy wypoczynek na południu.

Namiot Porsche Tequipmentfot. materiały prasowe
Namiot Porsche Tequipment

Namiot Porsche – wymiary i parametry

W rozłożonej pozycji powierzchnia podłogi ma wymiary 210 x 130 cm. Namiot wyposażono w komfortowy materac z pianki o dużej gęstości, a jego ściany wykonano z oddychającej mieszanki bawełny. Dzięki wodoodpornym zamkom i osobnej osłonie przeciwdeszczowej nad wejściem namiot sprawdza się również podczas deszczowej aury. Boczne ściany naśladują profil 911 (tzw. flyline) i mają napis „PORSCHE”. Do kluczowych elementów wyposażenia wnętrza należy dobrze izolujące pikowane obicie w jasnoszarym kolorze. Ten sam pikowany wzór zdobi materac. Na wezgłowiu umieszczono rysunek gór. Boczne okna można do tego całkowicie otworzyć, co pozwala na wentylację namiotu, a osłona na owady zapewnia ochronę w letnie wieczory. Możliwość pełnego zaciemnienia okien zwiększa poczucie prywatności i chroni przed oślepiającym światłem.

Namiot Porsche Tequipmentfot. materiały prasowe
Namiot Porsche Tequipment

Dodajmy, że taki namiot dachowy Porsche można szybko rozstawić. Najpierw należy zwolnić blokady bezpieczeństwa, a następnie lekko unieść twardy futerał i otworzyć go z wykorzystaniem dwóch gazowych amortyzatorów. Później rozkłada się strefę podłogi i zapewnia jej stabilizację – za pomocą zintegrowanej drabiny teleskopowej. Ostatni krok to rozłożenie samego namiotu oraz naciągnięcie go czterema pałąkami.

Nabywcy mają do wyboru dwa warianty kolorystyczne futerału: czarny/jasnoszary lub czarny/ciemnoszary. Każdy wyróżnia czarny, matowy napis „PORSCHE”. Wkrótce ofertę uzupełnią dodatkowe, opcjonalne akcesoria Porsche Tequipment, w tym wewnętrzny namiot, podgrzewany koc, organizer na buty i torbę.

Specyfikacja techniczna:

  • Długość x szerokość x wysokość (złożony): 146 x 140 x 33 cm
  • Długość x szerokość x wysokość (po rozłożeniu): 258 x 257 x 118 cm
  • Masa: około 56 kg
  • Maksymalne obciążenie podczas postoju : ok. 190 kg (samochody z relingami dachowymi) lub ok. 140 kg (samochody bez relingów dachowych)
  • Prędkość maksymalna z zamontowanym futerałem: 130 km/h

Namiot Porsche Tequipmentfot. materiały prasowe
Namiot Porsche Tequipment
REKLAMA