NanoFlowcell Quant 48Volt - wodorowe superauto w Genewie

Superauto zasilane ogniwami paliowymi? To już nie science-fiction, a bardzo bliska przyszłość. Pojazd koncepcyjny napędzany wodorem zadebiutuje na Geneva Motor Show w marcu.

nanoFlowcell Quant 48Volt
nanoFlowcell Quant 48Volt

Firma z Liechtensteinu obiecuje, że osiągi rodem z superaut nie muszą iść w parze z paliwożernymi silnikami. NanoFlowcell szykuje pojazd, który będzie korzystał z napędu elektrycznego, zasilanego ogniwami paliwowymi. Quant 48 Volt będzie miał 4 silniki elektryczne, każdy o mocy 140 kW. Sumaryczna moc układ to 760 KM. Siła napędowa będzie trafiać na cztery koła.

REKLAMA

Osiągi koncepcyjnego auta robią wrażenia - nanoFlowcell obiecuje, że pojazd będzie osiągał 100 km/h w czasie 2,4 sekundy, a prędkość maksymalna zostanie ograniczona elektronicznie do 300 km/h. Co więcej Quant 48Volt według oficjalnych danych ma osiągać zasięg ponad 1000 km.

Tak doskonałe osiągi to jak twierdzi producent Liechtensteinu efekt zastosowania sześciu ogniw paliwowych i nowych nisko napięciowych silników elektrycznych.

O stylistyce auta na razie nie można za wiele powiedzieć, gdyż producent przestawił jedno zdjęcie modelu Quant 48Volt. Na nim można zauważyć zderzak pozbawiony klasycznego wydechu. Da się za to zauważyć w dolnej części pionowe światło stopu, rodem z aut wyścigowych. Kształt tylnej części nadwozia przypomina nam nieco samochody produkowane przez McLarena.

Nowy model studyjny firmy nanoFlowcell będzie prezentowany na targach Genewa 2017 na stoisku w hali nr 1 kompleksu Palexpo, zlokalizowanym obok portu lotniczego w Genewie.

REKLAMA