[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.5

NanoFlowcell Quant 48Volt - wodorowe superauto w Genewie

Superauto zasilane ogniwami paliowymi? To już nie science-fiction, a bardzo bliska przyszłość. Pojazd koncepcyjny napędzany wodorem zadebiutuje na Geneva Motor Show w marcu.

nanoFlowcell Quant 48Volt nanoFlowcell Quant 48Volt

Firma z Liechtensteinu obiecuje, że osiągi rodem z superaut nie muszą iść w parze z paliwożernymi silnikami. NanoFlowcell szykuje pojazd, który będzie korzystał z napędu elektrycznego, zasilanego ogniwami paliwowymi. Quant 48 Volt będzie miał 4 silniki elektryczne, każdy o mocy 140 kW. Sumaryczna moc układ to 760 KM. Siła napędowa będzie trafiać na cztery koła.

Osiągi koncepcyjnego auta robią wrażenia - nanoFlowcell obiecuje, że pojazd będzie osiągał 100 km/h w czasie 2,4 sekundy, a prędkość maksymalna zostanie ograniczona elektronicznie do 300 km/h. Co więcej Quant 48Volt według oficjalnych danych ma osiągać zasięg ponad 1000 km.

REKLAMA

Tak doskonałe osiągi to jak twierdzi producent Liechtensteinu efekt zastosowania sześciu ogniw paliwowych i nowych nisko napięciowych silników elektrycznych.

O stylistyce auta na razie nie można za wiele powiedzieć, gdyż producent przestawił jedno zdjęcie modelu Quant 48Volt. Na nim można zauważyć zderzak pozbawiony klasycznego wydechu. Da się za to zauważyć w dolnej części pionowe światło stopu, rodem z aut wyścigowych. Kształt tylnej części nadwozia przypomina nam nieco samochody produkowane przez McLarena.

Nowy model studyjny firmy nanoFlowcell będzie prezentowany na targach Genewa 2017 na stoisku w hali nr 1 kompleksu Palexpo, zlokalizowanym obok portu lotniczego w Genewie.

Komentarze

 (5)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij