Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

NanoFlowcell Quant F: Super-elektryk

Liechtenstein raczej nie kojarzy się z krajem, gdzie produkowane są supersamochody. Ale może dzięki NanoFlowcell Quant F to się zmieni.

Ma tyle samo mocy co Bugatti Veyron, ale jest od niego znacznie oszczędniejszy. W zasadzie to w ogóle nie spala paliwa, bo jest autem elektrycznym. 1000 koni uzyskano poprzez połączenie zwykłych baterii z ogniwami paliwowymi. Silniki elektryczne umieszczono przy każdym kole, a więc Quant F jest "czteronapędowcem". Jednak po naciśnięciu przycisku przednia oś jest zablokowana i cała moc trafia tylko na tył.

Co ciekawe, NanoFlowcell Quant F jest też praktyczny. Po otwarciu drzwi jak w Lamborghini, czy Mercedesie SLS ukazuje się przestrzeń dla czterech osób. To za sprawą sporych wymiarów auta, zbliżonych do przedłużonych wersji limuzyn takich jak Mercedes Klasy S, BMW Serii 7, czy Audi A8.

Jeszcze niegotowy model NanoFlowcell Quant F pojawi się już 3. marca w Genewie.

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>NanoFlowcell Quant F pochodzi z Liechtensteinu, ma 1000 KM i jest samochodem... elektrycznym.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/elektryczny-1000-koni-mechanicznych-supersamochod,18940,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-02-13 16:22:23
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij