Następca Alfy 147 - jednak Giulietta

Alfa Romeo Giulietta
Alfa Romeo Giulietta

Nowa Giulietta światło dzienne ujrzy na marcowym salonie samochodowym w Genewie, a do sprzedaży trafi jeszcze wiosną. Producent zapowiada, że jego nowe dzieło ma udanie łączyć ze sobą sport i komfort.

Jedno jest pewne już dziś. Mimo że Giulietta bazuje na tej samej płycie podłogowej, co Fiat Bravo, pod względem stylistyki nadwozia to stuprocentowa Alfa Romeo o zgrabnej, sportowej sylwetce, z klamkami tylnych drzwi ukrytymi w słupkach dachowych i charakterystycznym scudetto z przodu.

Podobnie, jak w przypadku Mito, także jej większy brat będzie zaopatrzony w układ DNA, przy pomocy którego kierowca będzie miał możliwość wpłynięcia na reakcję jednostki napędowej na gaz, układ kierowniczy oraz działanie systemu Q2 (coś w rodzaje elektronicznej szpery) i układu ESP, zwanego w Alfie VDC.

Giulietta to pierwsza Alfa Romeo, wykorzystująca diody LED w światłach do jazdy dziennej. Także w tylnych lampach znajdziemy to efektowne rozwiązanie. Nadwozie nowego auta mierzy 4,35 metra długości, 1,46 metra wysokości oraz 1,80 metra szerokości. W porównaniu z Alfą Romeo 147 wzrósł też rozstaw osi - z 2546 do 2630 milimetrów.

Między przednimi kołami Giulietty pracować mogą cztery benzynowe jednostki napędowe oraz dwa turbodiesle. Wszystkie spełniają normę emisji spalin Euro 5 i współpracują z systemem start/stop.

Najmniejszy z benzynowych silników to nowe dzieło włoskich inżynierów, czyli jednostka o nazwie Multiair. Ma 1.4 litra pojemności, 16 zaworów, turbosprężarkę i dysponuje mocą 120 lub 170 koni mechanicznych. Tyle samo wyciska z siebie dwulitrowy turbodiesel 2.0 JTDM, natomiast jego mniejszy i słabszy brat o pojemności 1.6 litra - 105 koni mechanicznych.

Najmocniejsze odmiany napędzane są silnikiem 1750 TBi o mocy 200 lub nawet 235 koni mechanicznych w wariancie Quadrifoglio Verde. Niestety, producent na razie nie ujawnił osiągów swojego najnowszego dziecka.

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA