Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Następca Defendera będzie robiony w Polsce?

Obecny Defender jest produkowany w Solihull w Wielkiej Brytanii, choć decyzja o jego dalszej produkcji jest nieznana. Następca ma pojawić się w przyszłym roku i teraz ustalane jest miejsce jego produkcji. Bardzo możliwe, że będzie to w Polsce.

Land Rover DC100 Defender Concept

Nowy Defender może być oferowany w aż 5 wersjach: krótkiej, dwudrzwiowej z metalowym dachem lub materiałowym, czterodrzwiowej, długiej z metalowym dachem lub jako pickup z krótkim rozstawem osi i jedną parą drzwi lub długim z dwoma parami. Pod maską znajdą się najnowsze motory z palety Land Rovera z 6-stopniowymi skrzyniami manualnymi lub 9-biegowym automatem.

Land Rover póki utrzymuje obecną generację Defendera przy życiu, ale nie wiadomo, jak długo przystanie przy tej decyzji. Rozważana jest też produkcja niektórych modeli LR (być może też Defendera) nieopodal Wrocławia. Drugą opcją są Węgry i miasto Gyor, gdzie miała by być wybudowana nowa fabryka. Oczywiście trzymamy kciuki, aby wybór padł na nasz kraj. Na oficjalne oświadczenie i decyzję musimy jeszcze poczekać.

Zobacz także:

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Na pewno żaden następca nie dorówna Defenderowi w jego właściwościach terenowych i sprawdzonej konstrukcji
  ~gienio832, 2015-05-25 23:24:34
 • avatar
  zgłoś
  <p>Financial Times podaje, że następca Land Rovera Defendera będzie produkowany gdzieś w Środkowo-Wschodniej Europie, wysoce prawdopodobne, że w Polsce.</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Nastepca-Defendera-bedzie-robiony-w-Polsce,19822,1">Zobacz artykuł</a>
  auto motor i sport, 2015-05-25 10:11:12
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij