Następca Defendera będzie robiony w Polsce?

Obecny Defender jest produkowany w Solihull w Wielkiej Brytanii, choć decyzja o jego dalszej produkcji jest nieznana. Następca ma pojawić się w przyszłym roku i teraz ustalane jest miejsce jego produkcji. Bardzo możliwe, że będzie to w Polsce.

Land Rover DC100 Defender Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 241 900 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, suv-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowy Defender może być oferowany w aż 5 wersjach: krótkiej, dwudrzwiowej z metalowym dachem lub materiałowym, czterodrzwiowej, długiej z metalowym dachem lub jako pickup z krótkim rozstawem osi i jedną parą drzwi lub długim z dwoma parami. Pod maską znajdą się najnowsze motory z palety Land Rovera z 6-stopniowymi skrzyniami manualnymi lub 9-biegowym automatem.

REKLAMA

Land Rover póki utrzymuje obecną generację Defendera przy życiu, ale nie wiadomo, jak długo przystanie przy tej decyzji. Rozważana jest też produkcja niektórych modeli LR (być może też Defendera) nieopodal Wrocławia. Drugą opcją są Węgry i miasto Gyor, gdzie miała by być wybudowana nowa fabryka. Oczywiście trzymamy kciuki, aby wybór padł na nasz kraj. Na oficjalne oświadczenie i decyzję musimy jeszcze poczekać.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA