Następca Ferrari Enzo będzie napędzany silnikiem V8

Ferrari Millechili
Ferrari Millechili

Taką informację podał dyrektor generalny Ferrari - Amedeo Felisa w wywiadzie dla brytyjskiego magazynu Autocar. V8 z bezpośrednim wtryskiem ma być wyposażone w dwie turbosprężarki.

REKLAMA

Felisa nie podał bliższych szczegółów na temat tego projektu. Zaprzeczył też plotkom, ze Ferrari rozważa możliwość wprowadzenia do produkcji silników 6-cylindrowych. Potwierdził natomiast, że firma pracuje nad systemem hybrydowym, który będzie mógł wspierać silniki V8 montowane w modelach Ferrari.

Dyrektor wspomniał też, że w przeciwieństwie do konkurentów Ferrari nie zamierza rozszerzać zastosowań włókna węglowego w pojazdach przeznaczonych do ruchu drogowego. Umotywował to stwierdzeniem, że uszkodzone elementy z włókna węglowego są praktycznie nienaprawialne i za każdym razem wymagają wymiany.

Następca Enzo ma pojawić się w 2012 roku. Póki co nie udostępniono żadnych materiałów prezentujących prawdopodobny wygląd tego auta, więc w galerii zamieściliśmy pokazany w 2007 roku koncept Millechili, który wówczas był uważany za bazę do prac nad kolejnym ultrasportowym modelem marki.

Zobacz także:
REKLAMA