Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
4.3

Następca za dwa lata – New Beetle

Volkswagen New Beetle Volkswagen New Beetle

W rok po swoim debiucie, nowy Garbus zanotował rekordową sprzedaż, wynoszącą 83 434 sztuki. Potem zaś zbyt na niego zaczął systematycznie spadać i sięgnął niemal dna.

Mimo wszystko, Volkswagen zdecydował się na opracowanie następcy tego modelu. Według słów prezesa VW of America, przypomnijmy, że New Beetle powstaje w Meksyku, nowy samochód ma mieć przede wszystkim więcej miejsca dla pasażerów drugiego rzędu siedzeń, dzięki zwiększonemu rozstawowi osi.

Jacoby stwierdził także, że nowy Garbus wróci do swoich korzeni, gdyż ma być samochodem tańszym i prostszym od obecnego. Niewykluczone, że auto zostanie opracowane na bazie Golfa VI generacji.

Jakby nie było, to właśnie New Beetle był pierwszym samochodem, który tak mocno odwoływał się do stylu retro, tak chętne kopiowanego przez innych producentów. 

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Krew się we mnie burzy, gdy czytam o Beetle'u jako "nieudanym wskrzeszeniu legendy"! Czy naprawdę ktoś się spodziewał, że uda się sprzedać 22 miliony egzemplarzy? Ten samochód nigdy nie miał być "autem dla ludu", jak jego pierwowzór, a raczej modną zabawką - tak jak nowe Mini wobec starego!
  ~Hammond, 2009-10-13 13:38:46
 • avatar
  zgłoś
  Pokładano w nim spore nadzieje, ale nigdy nie powtórzył sukcesu poprzednika. Następca New Beetle'a, który został zaprezentowany w 1998 roku, światło dzienne ujrzy w 2012 roku.
  auto motor i sport, 2009-10-13 10:44:43
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij