Następne BMW Serii 6 będzie konkurować z Porsche 911

BMW zamierza odchudzić Serię 6 i zmienić jej charakter z gran turismo na bardziej sportowy i agresywny. To jednak nie koniec zmian w bawarskiej marce.

Facelifting BMW Serii 6
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 264 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Jak podaje Auto Express BMW ma plany, co do modyfikacji swoich mocnych coupe. Na razie M4 pozostanie bez zmian, ale "szóstka" ma zmienić swoje oblicze. Seria 6 to wygodne i duże auto ze sportowym zacięciem, które raczej nie kojarzy się z torem wyścigowym, a raczej parkingiem pod luksusowym hotelem w śródziemnomorskim kurorcie. Wkrótce to ma się zmienić.

"Szóstka" będzie lżejsza, mniejsza i mocniejsza. Ma być zbudowana na nowej platformie, którą BMW buduje wspólnie z Toyotą (ma na niej powstać także nowe Z4 i następca Supry). Z następnej generacji Serii 6 prawdopodobnie zniknie nadwozie Gran Coupe, bawarska marka utrzyma przy życiu tylko tradycyjne auto sportowe i kabriolet. Po co to wszystko? BMW wzięło na cel Porsche 911, podobnie jak Mercedes z modelem AMG GT. Na razie nie wiadomo nic o jednostkach napędowych, ale możemy się spodziewać 4- i 6-cylindrowych odmian, nie zabraknie także wersji przygotowanej przez dział BMW M.

Równocześnie BMW rozwija kolejny projekt. Seria 8 ma być superluksusowym coupe, konkurującym z Mercedesem S Coupe. Jak podaje Auto Express mają pojawić się warianty: 825, 830, 835, 845, 850, oraz M850. To oznacza, że będziemy mieli do czynienia z silnikami 4- i 6-cylindrowymi. Nie znane są póki co terminy, kiedy te samochody weszłyby do produkcji.

Zobacz także:
REKLAMA