Następne Porsche 911 również jako hybryda

Przedstawiciele Porsche potwierdzają – spodziewana w 2018 roku następna generacja legendarnego 911 będzie dostępna również w wersji hybrydowej. 

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 537 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Następna generacja Porsche 911, która najprawdopodobniej zaprezentowana zostanie za 3 lata, będzie musiała spełniać bardziej restrykcyjne normy spalania oraz emisji CO2. Żeby tak mogło się stać, jedna z największych ikon motoryzacji po raz pierwszy w historii dostanie napęd hybrydowy. Takie doniesienia chyba nikogo już dziś nie dziwią. W czasach, kiedy trzy najbardziej ekscytujące hipersamochody na naszej planecie są hybrydami, a „zielona” energia przestała być synonimem nudy, taka informacja była tylko kwestią czasu.

REKLAMA

Pierwszą wersją, do której trafić ma napęd hybrydowy ma być Carrera 4. W charakteryzującym się napędem na cztery koła coupe silnik elektryczny odpowiedzialny będzie za napędzanie przedniej osi. Na tylną oś będzie zaś trafiała moc z tradycyjnego silnika spalinowego.

Inżynierowie Porsche zgodnie twierdzą, że jednostka wolnossąca będzie lepszym wyborem do wersji hybrydowej. Jest lżejsza od silników turbodoładowanych, a niedostatki mocy w najniższym zakresie pracy silnika zrównoważy silnik elektryczny.  Również szef działu badań i rozwoju wolałby, żeby do nowej 911 trafiło wolnossące „serce”. Mimo, iż cała konstrukcja z silnikiem elektrycznym będzie zauważalnie cięższa, to niedogodność tą zrównoważy wyższa moc zapewniana przez hybrydowy duet. Ponadto, szczerze wierzy, że właścicielom dotychczasowych 911 hybryda typu plug-in z pewnością przypadnie do gustu. Nie chodzi przecież tylko o ekonomię i walkę o jak najniższą emisję szkodliwych gazów. Liczy się też radość z jazdy i osiągi. 

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA