Navara i Pathfinder po zmianach

Nissan Navara
Nissan Navara
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Największa zmiana ma miejsce pod maską. Po raz pierwszy oba samochody otrzymają nowego 3-litrowego turbodiesla V6, który właśnie zadebiutował pod maskami Infiniti FX30d i EX30d.

Silnik ten wytwarza moc 231 koni mechanicznych i maksymalny moment obrotowy o wartości 550 Nm dostępny w zakresie od 1750 do 2500 obr/min. Dzięki niemu Pathfinder może ciągnąć przyczepę (z hamulcem) o masie własnej do 3500 kg, natomiast Navara - do 3000 kg.

Dotychczasowa, czterocylindrowa jednostka wysokoprężna o pojemności 2.5 litra zyskała dodatkowe konie mechaniczne i moment obrotowy. Producent twierdzi, że teraz ma ich o 11% więcej, czyli wyciska 190 koni mechanicznych i 450 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Zmiany zaowocowały też obniżeniem zużycia paliwa i emisji dwutlenku węgla do atmosfery. W cyklu mieszanym, model ze skrzynią mechaniczną zużywa 8,5 litra oleju napędowego na 100 km i wytwarza 224 gramy dwutlenku węgla (o 40 g/km mniej niż dotychczas).

Na zewnątrz zarówna Navara, jak i Pathfinder przeszły czysto kosmetyczne zmiany. Nowa jest maska, wlot powietrza do chłodnicy ma nieco inny kształt, natomiast powiększony przedni zderzak dodaje teraz 80 mm do długości obu modeli. Delikatnie zmieniły się też tylny zderza i wzory felg.

Wewnątrz wprawne oko odnajdzie bardziej eleganckie pokrętło służące do zmiany ustawień trybów jazdy, inną tapicerkę siedzeń oraz nowe panele drzwi. W bogatych wersjach obu aut zadebiutował zaś system Nissan Connect Premium z dotykowym ekranem wysokiej rozdzielczości.

Odnowione Nissany Navara i Pathfinder to kolejne premiery targów motoryzacyjnych w Genewie.

 

REKLAMA
Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA