Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Nawet 1750 km na jednym baku - Volvo V70 i S80

Gamę oszczędnych modeli Volvo uzupełniły V70 oraz S80, oznaczone jako DRIVe i napędzane silnikami wysokoprężnymi.

Volvo Ocean Race Volvo Ocean Race

To, co wyróżnia oba samochody to emisja dwutlenku węgla, wynosząca zaledwie 119 gramów na kilometr. Dzięki dwóm nowym odmianom, na rynku dostępnych jest już pięć modeli Volvo z emisją CO2 poniżej progu 120 g/km (C30, S40 oraz V50).

Volvo V70 i S80 DRIVe napędzane są tymi samymi 1,6-litrowymi jednostkami napędowymi wytwarzającymi moc 109 koni mechanicznych i maksymalny moment obrotowy o wartości 240 Nm. Do współpracy z nimi w obu autach zaprzęgnięto przekładnie mechaniczne.

W obu autach średnie zużycie paliwa  wynosi 4,5 litra oleju napędowego na 100 km, co biorąc pod uwagę ich wielkość i wagę, jest wynikiem godnym uznania. Ale nie tylko oszczędny silnik wpływa na tak niskie zapotrzebowanie na paliwo.

Volvo w swoich największych osobowych modelach zastosowało układ odzyskiwania energii i doładowania akumulatora w momencie braku obciążenia silnika oraz specjalne podzespoły auta, zaprojektowane tak, by zminimalizować tarcie wewnętrzne, jak np. sprężarka klimatyzacji.

"Każdy, kto rocznie przejeżdża średnio 15 000 km, zaoszczędzi 60 litrów paliwa a tym samym zmniejszy emisję CO2 o 150 kg. To bardzo dużo dla nas samych, jak i dla środowiska" - twierdzi Ulf Nordström, Manager Projektu ds. Technicznych w Volvo Cars. 

"Przy jeździe autostradą ze stałą prędkością Volvo V70 i S80 DRIVe zużywają jedynie 4 litry paliwa na 100 km, co oznacza, że te dwa modele są w stanie pokonać dystans nawet 1750 km na jednym baku " - dodaje Ulf Nordström.

 

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 124 400 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij