REKLAMA

Nawigacja TomTom Go Essential 6 oraz rejestrator Prido i5

Skuteczna nawigacja samochodowa pomaga bezpiecznie dotrzeć do celu podróży i odnaleźć się w miejskim gąszczu ulic. Z kolei dobry wideorejestrator pozwala uniknąć przykrych konsekwencji niezawinionej kolizji. Prezentujemy dwa urządzenia – TomTom Go Essential 6 oraz Prido i5, których działanie przetestowały już tysiące użytkowników.

TomTom Go Essential 6 oraz Prido i5 fot. materiały prasowe
TomTom Go Essential 6 oraz Prido i5

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie wakacyjnej podróży bez dobrej nawigacji GPS, a codziennej jazdy bez wideorejestratora. Przy czym to pierwsze urządzenie ma nie tylko pokazywać trasę, ale i choćby ostrzegać przed korkami i remontami, oferując aktualizację map. W przypadku rejestratora, ma on z kolei nagrać obraz, ale taki w wysokiej rozdzielczości i poradzić sobie przy słabym oświetleniu a także zareagować na parkingową stłuczkę.

Na przykładzie dwóch urządzeń – nawigacji TomTom Go Essential 6 oraz wideorejestratora Prido i5 – pokazujemy, jak powinien działać współczesny sprzęt elektroniczny, wykorzystywany dziś powszechnie w niemal każdym samochodzie.

Uwaga konkurs! Do wygrania m.in. nawigacja TomTom Go Essential 6 oraz wideorejestrator Prido i5. Szczegóły poniżej.

Weź udział w konkursie

Nawigacja TomTom Go Essential 6 – bezpiecznie do celu

Czasy szukania drogi na papierowej mapie odeszły już w niepamięć, a drogowy atlas wożą ze sobą już tylko nieliczni kierowcy. Ale przecież skutecznego prowadzenia do celu potrzebujemy nie tylko w dalekiej podróży. Dobry GPS pomoże także przedostać się przez mniejsze miasta i ogromne metropolie, prowadząc jak po sznurku w gąszczu ulic. Do tego najlepsze urządzenia zapewniają informacje o ruchu drogowym, pozwalające uniknąć korków i ominąć kłopotliwe miejsca, a nawet pełnią funkcję zestawu głośnomówiącego. Wszystkie te cechy ma w sobie popularne na rynku urządzenie, jakim jest nawigacja TomTom Go Essential 6.

Nawigacja samochodowa TomTom Go Essential 6 jest solidnym urządzeniem, wyposażonym w czytelny wyświetlacz o przekątnej 6 cali. W zestawie dostaniemy poza tym stabilny magnetyczny uchwyt i ładowarkę samochodową z kablem USB. Producent poleca oprócz tego podróżny futerał, który pozwoli ukryć sprzęt przed amatorami cudzej własności oraz alternatywny uchwyt na kratkę wentylacyjną.

W nawigacji najważniejsze jest pełne pokrycie mapami krajów Europy. W przypadku modelu Go Essential 6 jest to aż 49 krajów Starego Kontynentu, włącznie z Rosją, Turcją czy Ukrainą, dla których pokrycie to od 65 do 92 proc. Nie mniej istotne są aktualizacje – w przypadku tego urządzenia bezpłatne najnowsze mapy pobierać można przez cały okres użytkowania, a aktualizacji dokonuje się przez proste połączenie z siecią Wi-Fi.

Nawigacja TomTom Go Essential 6 oferuje standardowo usługę TomTom Traffic, która udostępnia dokładne informacje o ruchu drogowym i pomaga w inteligentnym planowaniu tras z omijaniem korków. Z kolei z czasem, urządzenie uczy się nawyków kierowcy i przewiduje miejsca docelowe, umożliwiając błyskawiczne rozpoczęcie prowadzenia, a półroczna subskrypcja usługi Fotoradary, z możliwością przedłużenia, pomoże dostosować prędkość do aktualnych ograniczeń prędkości.

Ważną cechą nawigacji TomTom Go Essential, wyróżniającą to urządzenie na rynku, jest tryb zestawu głośnomówiącego, co w połączeniu ze zgodnością z Siri i Google Now oraz funkcją odczytywania wiadomości z telefonu, pozwala skoncentrować się na prowadzeniu samochodu.

Wideorejestrator Prido i5 – niezawodny stróż

Kamerki samochodowe zyskują w ostatnich latach na popularności, ale wiele dostępnych urządzeń okazuje się nieprzydatna, kiedy przychodzi moment odtworzenia nagrania zdarzenia drogowego. Okazuje się wtedy, że wideo jest fatalnej jakości, nieczytelne i nie może stanowić podstawy do uniknięcia niesłusznego oskarżenia o spowodowanie kolizji czy udowodnienie winy innego kierowcy. Dlatego też warto skierować uwagę na produkty renomowanych firm, które zbierają świetne recenzje kierowców. Na przykładzie urządzenia Prido i5 pokazujemy, co powinna mieć dobra samochodowa kamerka.

W przypadku wideorejestratora istotne jest, by jakość nagrania była wysoka, niezależnie od warunków oświetlenia. Prido i5 wykorzystuje jasny obiektyw z trwałą i odporną na zarysowania szklaną soczewką, która składa się z aż sześciu warstw krystalicznego szkła, dając wyraźniejszy obraz niż w przypadku soczewek z tworzyw sztucznych. Do tego obiektyw obsługuje szeroki kąt 150 stopni, rejestrując także to, co dzieje się po bokach maski auta.

Nie mniej ważna jest matryca kamerki – w tym przypadku dostarczana przez Sony. Sensor optyczny Sony Exmor imx323 świetnie radzi sobie z nagrywaniem wysokiej jakości (FullHD 1080p) zarówno o zmierzchu, w nocy, jak i w słoneczny dzień, optymalizując obraz nagrywany nawet pod światło, korzystając przy tym z zestawu algorytmów odpowiadających za szeroki zakres dynamiki (WDR).

Poza tym kamera Prido i5 jest stale w gotowości. Dzięki inteligentnemu czujnikowi ruchu, nawet po wyłączeniu trybu nagrywania, kamera zacznie znów rejestrować materiał, kiedy przed samochodem zacznie dziać się coś niepokojącego. Obsługa kart pamięci do 64 GB pozwoli natomiast na zachowanie wielu godzin materiału, zanim najstarsze nagrania zostaną nadpisane, a użycie jednego przycisku lub automatyczne uruchomienie czujnika przeciążeń (w razie kolizji), przeniesie dany fragment do katalogu, zabezpieczając przed usunięciem.

Warto wspomnieć jeszcze o aktywnym trybie parkingowym. Po naciśnięciu jednego przycisku, pozwala on kamerze wykrywać, czy auto jest w ruchu, czy zaparkowane. Dzięki temu nie trzeba pamiętać o aktywacji trybu parkingowego za każdym razem, gdy parkujemy gdzieś samochód.

Konkurs! Odpowiedz na jedno pytanie i wygraj nawigację TomTom Go Essential 6, rejestrator samochodowy Prido i5 oraz kody rabatowe 25% do wykorzystania na stronie prido.pl. Szczegóły konkursu znajdziesz poniżej.

Weź udział w konkursie

Komentarze

 (1)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA