Nico Rosberg kończy karierę W F1!

To największe zaskoczenie ostatnich lat. Nico Rosberg, świeży zdobywca tytułu mistrza świata Formuły 1, ogłosił zakończenie kariery w trybie natychmiastowym.

Nico Rosberg
Nico Rosberg mistrzem F1 w sezonie 2016
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 83 148 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4
SPRAWDŹ OFERTY

Decyzja nowego mistrza świata wywołała szok i zamieszanie w całym środowisku Formuły 1. Podczas konferencji prasowej poprzedzającej galę rozdania nagród FIA niemiecki kierowca oznajmił światu swą decyzję.

REKLAMA

To pierwszy tytuł Nico Rosberga w jego karierze w Formule 1. W klasyfikacji generalnej uzyskał 385 punktów, wyprzedzając o pięć oczek Lewisa Hamiltona. W swojej karierze w 206 startach wygrał 23 wyścigi i 30 razy uzyskał najlepszy wynik w kwalifikacjach.


Niemiec miał nadal ważny kontrakt z ekipą Mercedesa, ale mimo wszystko postanowił zakończyć swą przygodę z tym sportem. To oznacza, że w Abu Zabi, gdzie zajął drugie miejsce, po raz ostatni zobaczyliśmy go na torze wyścigowym. Decyzję podjął już w poniedziałek, dzień po wywalczeniu upragnionego tytułu.

"Od 25 lat startów w wyścigach moim marzeniem było zostać mistrzem świata Formuły 1. Poprzez ciężką pracę, ból, poświęcenie, stało się to moim celem. I teraz tego dokonałem. Zdobyłem swoją górę, jestem na szczycie, więc czuję się dobrze. Moje najsilniejsze emocje w tym momencie to głęboka wdzięczność wszystkim, którzy mnie wspierali, aby to marzenie spełnić" - podkreślił Nico Rosberg.

Nico Rosberg jest synem Fina Keke Rosberga, który w 1982 roku również został mistrzem świata w barwach Williamsa. To już drugi taki przypadek, kiedy z tytułu cieszą się ojciec i syn. Wcześniej dokonali tego Graham (1962 i 1968) i Damon (1996) Hillowie.

Rosberg jest kolejnym kierowcą, który ogłosił zakończenie kariery w tym sezonie. Tydzień temu taką decyzję podjął Jenson Button, mistrz świata z 2009 oraz wicemistrz z 2011 roku.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA