Nie będzie BMW M3 Touring

Cały motoryzacyjny świat poruszyła plotka o mającym nadjeść jeszcze w tym roku BMW M3 Touring. Niestety, szefostwo marki zaprzecza.

fot. rc82workchop
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 122 000 PLN
Dostępne nadwozia: kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Maniacy czterech kółek pewnie podzieli się na dwa obozy, kiedy świat obiegła plotka o tym, że Bawarczycy planują pokazać rodzinną wersję kombi modelu M3. Jedni z pewnością piali z zachwytu, inni natomiast pukali się w głowę. Jednych i drugich musimy niestety uspokoić. BMW M3 Touring nie wejdzie do produkcji, bynajmniej nie w tej generacji.

REKLAMA

Informacje o rzekomej premierze M-trójki kombi okazały się być zbyt piękne żeby były prawdziwe. Jak tłumaczy decyzję marki Carsten Pries, szef działu rozwoju „M”, każdy model z rodziny „M” musi być atrakcyjny i mieć sens na całym świecie, a nie tylko na jednym, wąskim rynku. Według BMW popyt na M3 Touring byłby zbyt mały żeby uzasadnić koszty związane z jego budową. Pries dodaje, że być może M3 w takiej wersji nadwoziowej odniosłoby sukces w Środkowej Europie, ale wszędzie indziej nie byłoby hitem sprzedaży.

Na szczęście są jednak marki, które mają inne podejście do ostrych, rodzinnych „kombiaków”, na które znajduje się przecież coraz więcej chętnych. Mercedes od lat ma w swojej gamie coś dla tatusiów lubiących ostrzejszą jazdę – C63 AMG Kombi. Mówiąc o coraz bogatszym segmencie „hot wagon” nie można nie wspomnieć też o Audi, które wydaje się najlepiej dbać o potrzeby głowy rodziny ze sportową żyłką. Zarówno RS6, jak i mniejsze RS4 oferowane są przecież wyłącznie w nadwoziu kombi! Dopiero co przedstawiony Volkswagen Golf R Variant oraz Seat Leon Cupra ST pokazują, że rynek szybkich kombi przeżywa swój złoty okres, ale może do BMW te wieści jeszcze nie dotarły.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA