Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Nie będzie Jetty Coupe?

VW Jetta Coupe VW Jetta Coupe

Kiedy na początku ubiegłego roku na wystawie w Detroit Volkswagen pokazał koncepcyjne coupe oparte konstrukcyjnie na płycie podłogowej Golfa, nie brakowało wyrazów zachwytu dla tego pomysłu. Byłby to chyba jeden z najładniejszych, obecnie produkowanych Volkswagenów. Niestety, wygląda na to, że producent zmienił plany i nie wprowadzi go do produkcji. Taką informację przekazali amerykańskiego magazynu Car and Driver, powołując się na swoje rozmowy z przedstawicielami koncernu we Frankfurcie.

Podobno fabryka w Meksyku, w której powstaje Jetta, Golf i Beetle, a na początku przyszłego roku dołączy jeszcze Beetle w wersji kabriolet, nie ma już mocy przerobowych i Jetty coupe nie ma gdzie zbudować. Ubolewacie z tego powodu?

 

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 52 490 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Dlaczego Jetta nieudana.Bo odstaje jakością i już lepiej kupić Paska co potwierdzają jej wyniki sprzedaży.
  ~Samuraj, 2011-09-23 03:33:34
 • avatar
  zgłoś
  wg mnie wystarczy spojrzeć na concept nowej A3 i będzie wiadomo dlaczego jetta coupe nie będzie produkowana...klient chcący kupić małego usportowionego sedana (w usa np. civic sedan Si) wolałby kupić jette coupe, która byłaby dużo tańsza, miałą podobne gabaryty i wyglądała równie dobrze co sedan a3.brak tylnych drzwi nie byłby wielką przeszkodą dla młodych ludzi kupujących takie samochody w usa.
  gt-tuner, 2011-09-22 18:03:40
 • avatar
  zgłoś
  Być może jak rozwinie moc produkcyjną fabryka w US to powstanie Coupe. Teraz zaczynają montować tam Passata.Dlaczego Jetta nieudana. Od samego początku projektowana jako sedan, a nie doklejany bagażnik w kompaktowym aucie (dosyć często stosowane zabieg). Sporej wielkości auto (w sumie największy kompaktowy sedan).
  garfield, 2011-09-22 17:55:54
 • avatar
  zgłoś
  Ja bardzo ubolewam. Wiem, że VW nie narzeka na wyniki sprzedaży, ale taka Jetta wniosłaby spory powiew świeżości, bo sedan o tej samej nazwie jest nieudany. Zamiast tego Beetle'a bez dachu mogliby robić to coupe.
  ~Samuraj, 2011-09-21 11:21:55
 • avatar
  zgłoś
  Koncepcyjne New Compact Coupe pokazane w zeszłym roku w Detroit pozostanie konceptem...
  auto motor i sport, 2011-09-21 07:22:12
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij