Nie będzie Kizashi? - update!

Suzuki Kizashi 2
Suzuki Kizashi 2
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 55 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

 

Auto, które miało pojawić się w salonach dealerskich na początku 2010 roku, może nie ujrzeć światła dziennego w najbliższej przyszłości. Osamu Suzuki w wywiadzie dla Reutersa, jakiego udzielił w grudniu 2008 roku, stwierdził, że z powodu światowego kryzysu musi przemyśleć plany firmy.

Japońska marka wycofa się także najprawdopodobniej z planów budowy swojej fabryki w USA, natomiast, jak donosi The Nikkei, budowa fabryki w Rosji i Tajlandii zostanie przesunięta na rok 2010.

Oto oficjalny komunikat Suzuki: "Kontynuujemy prace nad projektem samochodu z segmentu D. Jednakże, biorąc pod uwagę kondycję branży samochodowej Suzuki dokona rewizji planów dotyczących wprowadzenia modelu na poszczególne rynki. Suzuki dokona także generalnego przeglądu planów inwestycyjnych. Dotyczy to również projektów powstania fabryk w Tajlandii i Rosji."

Suzuki Kizashi, którego prototyp pojawił się już w trzech odsłonach, miało być sportową limuzyną napędzaną silnikami o mocach od około 150 do 300 koni mechanicznych. Niedawno zakamuflowane auto zostało przyłapane na testach przeprowadzanych na słynnym torze Nurburgring.

Źródło: autoweek.com

 

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA