Nie dla Europy – Lexus HS 250h

Lexus HS 250h
Lexus HS 250h
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 124 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Pojazd Lexusa ma być czymś pomiędzy IS-em oraz większym ES-em. HS, który zadebiutował podczas ostatnich targów motoryzacyjnych w Detroit, jest pierwszym na świecie luksusowym samochodem oferowanym tylko z napędem hybrydowym.

Pod jego maską spoczywa 2,4-litrowy, benzynowy silnik czterocylindrowy o mocy 187 koni mechanicznych, współpracujący z silnikiem elektrycznym. Ciekawostką jest to, że jednostka spalinowa jest w stanie pracować na paliwie tylko 87-oktanowym.

Lexus na razie nie zdradził szczegółów dotyczących zużycia paliwa swojego najnowszego modelu, ale podkreśla, że HS 250h ma być bardzo ekonomiczny, także dzięki świetnej aerodynamice. W temacie ekologii niezwykle ważny jest również fakt, że 85% materiałów, łącznie z akumulatorami, da się w pełni przetworzyć.  

Oczywiście, nie zapomniano o bogatym wyposażeniu auta. Na jego pokładzie znajdą się m.in. elektryczne fotele, system head up display (wyświetlający informacje na szybie), komplet poduszek powietrznych, czy też automatyczna klimatyzacja.

Lexus HS 250h w sprzedaży znajdzie się latem bieżącego roku. Jego ceny na rynku amerykańskim będą niewiele wyższe niż 20 tysięcy dolarów.

Źródło: Lexus

 

REKLAMA

zobacz galerię

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA