Nieużywane Lamborghini Sesto Elemento na sprzedaż

Niedopuszczone do ruchu drogowego Lamborghini Sesto Elemento ma przejechane zaledwie kilka kilometrów, które zrobiono podczas dostawy auta. Jego cena zaskakuje. 

fot. 6speedonline.com/forums

Jedynie dwudziestu obrzydliwie bogatych szczęśliwców na całym świecie miało szansę stać się posiadaczami tak wyjątkowego auta, jakim bez wątpienia jest Lamborghini Sesto Elemento. Tylko tyle sztuk tego hiperauta opuściło bramy fabryki. Jak się okazuje, niektórzy z właścicieli auta podeszli do sprawy czysto inwestycyjnie, kupując je i nie używając ich wcale, by teraz po trzech latach od zakończenia produkcji sprzedać je z zyskiem.

REKLAMA

Kiedy Lamborghini miało „Szósty Element”  w swojej ofercie, cena jego wynosiła prawie 2 miliony euro. Dzisiaj, właściciel nieużywanego pojazdu chce za niego o połowę więcej! 3 miliony euro przyjdzie zapłacić nabywcy tego bolidu, który najprawdopodobniej potraktuje auto w podobny sposób – jako inwestycję. Według nieoficjalnych danych egzemplarz ten jest aktualnie jedynym wystawionym na sprzedaż.

fot. 6speedonline.com/forums
fot. 6speedonline.com/forums
   

Sesto Elemento nie zawdzięcza swojej wyjątkowości jedynie krótkoseryjnej produkcji, czy też stylistyce rodem z filmów science-fiction. W tym wypadku płaci się za najwyższe osiągnięcia techniki aktualnie dostępne w przemyśle samochodowym. Jedno z najszybciej przyspieszających aut na świecie waży niewiarygodnie mało – jedynie 999 kg! Obsesyjna wręcz walka o możliwie najniższą masę w połączeniu z wolnossącym „sercem” V10 o mocy 570 KM pozycjonuje Sesto Elemento w absolutnej ekstraklasie jeśli chodzi o osiągi. 

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA