Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
1.0

Nieużywany Mercedes-Benz CLK GTR Roadster na sprzedaż!

Jeden z sześciu wyprodukowanych Mercedesów CLK GTR Roadster zostanie wystawiony na aukcji w połowie czerwca. Pochodzący z 1999 roku model jest zupełnie nieużywany.

fot. autoevolution.com

To prawdziwa gratka dla kolekcjonerów unikatowych aut. 26 czerwca podczas Goodwood Festival of Speed na aukcji wystawiony zostanie Mercedes-Benz CLK GTR Roadster. Auto jest jednym z sześciu egzemplarzy jakie kiedykolwiek opuściły fabrykę.

Tak wyjątkowe auto nie może być napędzane byle czym, więc wydaje się, że 6,9-litrowe V12 to godny napęd dla tego modelu. Ogromny silnik produkujący 612 KM i 775 Nm katapultuje Mercedesa CLK GTR Roadster do pierwszej „setki” w 3,8 s. Wskazówka prędkościomierza zatrzyma się dopiero przy prędkości 320 km/h.

To co najbardziej niesamowite w tym konkretnym modelu to fakt, iż jego właściciel nigdy nim nie jeździł! Można więc powiedzieć, że 16-letni samochód jest zupełnie nowy. Jak to możliwe? Duński kolekcjoner kupił Mercedesa wyłącznie jako inwestycję, a nie auto do czerpania radości z jazdy. Wgląda na to, że po tylu latach zakup superauta zwróci się z nawiązką, gdyż jego szacowana cena to po zaokrągleniu nawet 10 mln złotych!

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Mercedes-Benz CLK GTR Roadster z 1999 roku idzie pod młotek. Fakt, że jest on zupełnie nieużywany podbija jego atrakcyjność i... cenę.&nbsp;</p><br /><br /><a href="/wydarzenia/Nieuzywany-Mercedes-Benz-CLK-GTR-Roadster-na-sprzedaz,19798,1">Zobacz artykuł</a>
    auto motor i sport, 2015-05-21 12:49:11
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij