Nieznana historia portugalskich klasyków

Historia starej, portugalskiej szopy pełnej klasyków zaczęła się w 2007 roku, kiedy do sieci trafiły zdjęcia zakurzonych unikatowych samochodów. I wtedy zaczęły się poszukiwania i dociekania...

Opuszczone auta w Portugalii
Zobacz, galerię zdjęć z rozpoznanymi nazwami samochodów.

Do metalowej szopy zamkniętej na trzy spusty nikt nie zaglądał od 15 lat. Nikogo to nie interesowało. Ot, stara zapuszczona szopa, co takiego może kryć w środku? Jako że właściciele nie płacili podatków za posiadłość, wszystko łącznie z cenną szopą zostało wystawione na aukcję. Po wprowadzeniu się nowych właścicieli w końcu świat ujrzał zawartość tajemniczej szopy. Nowi właściciele nie mogli uwierzyć w to, co zobaczyli po otwarciu starej bramy. - To jedna z wielu historii, które narodziły się w 2007 roku po opublikowaniu zdjęć z klasycznymi pojazdami. Czy jest jednak prawdziwa?

REKLAMA

Mało prawdopodobne, że ktoś z kolekcją wartą co najmniej kilka milionów dolarów porzuci wszystko i sprzeda za grosze. Szczególnie jeśli tonie w długach. Ta historia mogła wyglądać nieco inaczej.

Okazało się, że właścicielem kolekcji jest dealer samochodowy z lat 70. i 80. Kolekcjonował on samochody przez lata, skrupulatnie dobierając egzemplarze. Po kupnie kolejnego auta zamykał go w szopie. Kupował kolejne auta i kolejne, aż zabrakło miejsca. Co ciekawe, podobno żadne auto z tej przepięknej kolekcji, liczącej ok. 180 pojazdów nie jest na sprzedaż.

Nieoficjalnie wiadomo, że właściciela ulubione auto to Lancia Aurelia B24. Ma takie dwie. Od początku tej mistycznej historii minęło 8 lat i nadal nieznany jest prawdziwy los samochodów i ich właściciela. Udało się ustalić, że szopa z zakurzonymi pojazdami zlokalizowana jest w miejscowości Sintra, nieopodal Lizbony.

Jeśli ta opowieść okazałaby się prawdziwa, zbiór mógłby być jednym z największych znalezisk motoryzacyjnych w historii. Zatem, poszukiwacze skarbów do dzieła!

Oto częściowa lista modeli, znajdujących się w kolekcji.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA