REKLAMA

Nissan 370Z 50th Anniversary Edition

Nissan 370Z 50th Anniversary Edition to model, który powstał jako hołd dla kultowego Datsuna 240Z z 1970 roku.

Nissan 370Z 50th Anniversary Edition Materiały prasowe
Nissan 370Z 50th Anniversary Edition
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 210 500 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Nissan 370Z 50th Anniversary Edition to auto z roku modelowego 2020, w charakterystycznych wyścigowych barwach. Samochód pokazano światu w tym samym mieście, w którym pół wieku temu odbyła się amerykańska premiera oryginalnego Datsuna 240Z.

Edycja specjalna jest hołdem dla Datsuna 240Z #46 BRE (Brock Racing Enterprises), który kilkukrotnie triumfował w Krajowych Mistrzostwach SCCA z Johnem Mortonem za kierownicą.

- Nie jest tajemnicą, że Datsun 240Z zapoczątkował popularność japońskich samochodów sportowych w Stanach Zjednoczonych - powiedział Ivan Espinosa z Nissana.

- Prawie tak samo znanym elementem historii modeli Z jest zmiana, jaką stuningowany przez Petera Brocka na potrzeby wyścigów 240Z spowodował w krajobrazie amerykańskiego sportu motorowego. Po debiucie BRE 240Z w 1970 roku Nissan/Datsun stał się jedną z firm odnoszących największe sukcesy w tej dziedzinie sportu w Ameryce, czego dowodem są tysiące zwycięstw w ostatnim pięćdziesięcioleciu - dodał Espinosa.

Zobacz także: surowe kary za cofanie liczników - znamy datę

REKLAMA

REKLAMA

Nissan 370Z 50th Anniversary Edition Materiały prasowe
Nissan 370Z 50th Anniversary Edition

Nissan 370Z 50th Anniversary Edition

Nissan 370Z na rok 2020 będzie dostępny w czterech wersjach wyposażenia:

  • podstawowej,
  • Sport,
  • Sport Touring,
  • 370Z NISMO.

Bazę dla 370Z 50th Anniversary stanowi wersja 370Z Sport. Nadwozie 370Z 50th Anniversary Edition nawiązuje do barw oryginalnego wyścigowego BRE. Samochód będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: białej z czerwonymi akcentami oraz srebrnej z czarnymi akcentami.

Główne elementy stylistyczne BRE to dwa charakterystyczne pasy po bokach samochodu oraz kontrastujący kolor lakieru na pokrywach bagażnika i maski silnika, obudowach lusterek bocznych oraz słupkach A (czerwony w białych samochodach lub czarny w połączeniu ze srebrnym nadwoziem).

Wąska linia z boku samochodu biegnie od reflektora do tylnej szyby i kończy się małym trójkątem inspirowanym słupkiem C Datsuna 240Z. Wersja jubileuszowa wyróżnia się także oznaczeniem 50th Anniversary na przednim błotniku, rocznicowym emblematem z tyłu i 19-calowymi felgami z lekkiego stopu z czerwonymi akcentami.

Biksenonowe reflektory w kształcie bumerangu mają funkcję automatycznego włączania i wyłączania oraz światła do jazdy dziennej LED. Tylne światła – również z motywem bumerangu – oraz brak tylnego spojlera i szerokie, mocno zarysowane błotniki podkreślają muskularny styl samochodu.

Zobacz także: Hyundai Venue - premiera nowego SUV-a

REKLAMA

Nissan 370Z 50th Anniversary Edition Materiały prasowe
Nissan 370Z 50th Anniversary Edition

We wnętrzu dominuje mocno wyprofilowana deska rozdzielcza. Rozbudowana konsola środkowa oddziela fotele kierowcy i pasażera. Jednym ze specjalnych akcentów jest obszyta Alcantarą kierownica „50th Anniversary”, z inspirowanym wyścigami oznaczeniem położenia centralnego.

Podgrzewane i elektrycznie regulowane w czterech kierunkach fotele są pokryte skórą i zamszem. Ozdobiono je specjalnymi przeszyciami oraz grafiką i logo 50 lecia wytłoczonym na oparciach.

Sercem 370Z 50th Anniversary Edition jest słynny silnik V6 Nissana o pojemności 3,7 litra. Jednostka rozwija 332 KM mocy i 366 Nm momentu obrotowego. Auto jest wyposażone w 6 biegową przekładnię manualną z systemem SynchroRev Match, odpowiednio synchronizującym prędkość obrotową silnika przy redukcji przełożenia.

370Z 50th Anniversary Edition jest również dostępny z 7 biegową skrzynią automatyczną z systemem Downshift Rev Matching, manetkami do zmiany biegów oraz adaptacyjnym sterowaniem zmianą przełożeń umożliwiającym szybkie (rzędu 0,5 sekundy) przełączanie biegów w trybie manualnym.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA