Nissan 370Z przeszedł face lifting

Nissan postanowił odświeżyć jeden z najstarszych swoich modeli w gamie - sportowego 370Z. Zmian nie ma wiele, ale są zauważalne.

Nissan 370Z po face liftingu
Nissan 370Z po face liftingu
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nissan 370Z jest na rynku od roku 2009, kiedy zastąpił model 350Z. Sportowe dwudrzwiowe coupe ma silnik umieszczony z przodu, a napęd przekazywany jest na tylną oś. Zmiany dokonane przez Nissana dotyczą wyłącznie tej wersji. Modele 370Z roadster oraz 370Z NISMO będą sprzedawane w obecnym wydaniu.

REKLAMA

Model coupe na rok 2018 zachował wszystkie te cechy, które pomogły 370Z uzyskać uznanie wśród entuzjastów sportowych aut. Moc 328 koni mechanicznych pochodzi z 3,7-litrowego silnika V6, który napędza tylne koła za pośrednictwem 6-biegowej przekładni manualnej lub skrzyni automatycznej o siedmiu przełożeniach.

Dzięki optymalnemu rozkładowi mas i dopracowanemu zawieszeniu auto łączy niezły komfort jazdy z dynamicznymi właściwościami jezdnymi. 370Z nadal jest jedynym samochodem w swoim segmencie, w którym dostępny jest układ Syncro Rev Control - pierwszy na świecie system synchronizujący obroty silnika podczas zmiany biegu na wyższy lub niższy w przekładni manualnej.

REKLAMA

REKLAMA

Nissan 370Z po face liftingu
Nissan 370Z po face liftingu

A przy napędzie będąc, trzeba wspomnieć, że Nissan nawiązał współpracę z renomowaną firmą Exedy, oferującą wyposażenie pojazdów sportowych. Efektem jest wprowadzenie do modelu 370Z nowego wyczynowego sprzęgła. Będzie ono dostępne w wersji z manualną skrzynią biegów, która dzięki nowemu sprzęgłu ma działać bardziej precyzyjnie, a wciskanie lewego pedału ma wymagać mniejszej siły nacisku.

Nissan zmodyfikował też nieco wygląd odświeżonego 370Z. Klasyczne nadwozie coupe zyskało wykończenie, które bardziej przystaje do obecnych czasów. Modyfikacje obejmują między innymi czarne klamki i czarny pas tylnego zderzaka.

Mocno przyciemniane reflektory i tylne światła zespolone - wcześniej dostępne tylko w wersji NISMO - teraz należą do wyposażenia standardowego.

REKLAMA

Nissan 370Z po face liftingu
Nissan 370Z po face liftingu
Zobacz także:

REKLAMA

REKLAMA