Nissan BladeGlider - debiut na igrzyskach olimpijskich

Specjalnie na zbliżające się igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro, Nissan zaprojektował nową wersję futurystycznego pojazdu. Prototyp BladeGlider już był wcześniej pokazywany w Tokio w 2013 roku. Co się zmieniło?

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 68 600 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Swoją premierę odświeżona wersja koncepcyjnego samochodu będzie miała w dniu otwarcia igrzysk olimpijskich. Do Rio Nissan zabrał dwa takie samochody - jeden na wystawę, drugi specjalnie do przewożenia VIP-ów.

Ten futurystyczny model ma silnik elektryczny umieszczony w tylnym kole, a zasilany jest przez akumulatory litowo-jonowe. Silnik generuje niemałą moc 268 KM (200 kW) oraz 707 Nm momentu obrotowego. Dzięki niebagatelnej mocy ważący 1300 kilogramów pojazd jest w stanie rozpędzić się do 100 km/h w czasie poniżej 5 sekund. Maksymalna prędkość pojazdu to około 190 km/h.

“Nissan ma nadzieje, że fani motoryzacji spoglądają na zeroemisyjną przyszłość, której perfekcyjnym przykładem jest nowy Nissan BladeGlider" - stwierdził szef Nissana, Carlos Ghosn.

Nowa odmiana samochodu koncepcyjnego zatrzymała proporcje nadwozia znane z poprzednika. Dalej wygląda jak litera "V" z spiczastym przodem i szerokim tyłem. Pozostało także wnętrze z nietypowym układem foteli 1+2. Zmieniły się oczywiście detale. Karoseria ma więcej wlotów powietrza i kilka ostrych krawędzi.

Samochód pozostanie jednak prototypem, nie ma planów aby został wdrożony do seryjnej produkcji.

REKLAMA