Nissan GT-R Nismo 2017 - ekstremalna "godzilla"

Nurburgring to naturalne środowisko najbardziej ekstremalnej odmiany Nissana GT-R przygotowanej przez zespół Nismo. Samochód został oficjalnie przedstawiony w wersji na rocznik modelowy 2017.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 590 000 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Podobnie jak standardowa wersja nowego Nissana GT-R na rocznik modelowy 2017, którego poznaliśmy kilka miesięcy temu, model od Nismo został wyposażony w nowy bodykit. W oczy rzucają się agresywniejsze zderzaki, nowy grill oraz przeprojektowaną maskę, która nie będzie się odkształcać przy wysokich prędkościach.

Przednie zderzaki w wersji Nismo zostały wykonane z włókna węglowego, nie tylko żeby skutecznie obniżyć masę samochodu, ale żeby zapewnić całej konstrukcji odpowiednią sztywność, pozwalającą na bicie kolejnych rekordów. Aerodynamika w Nissanie GT-R od Nismo została dopracowana do takiego stopnia, że żaden z dotychczas produkowanych modeli nie może się poszczycić takimi parametrami w generowaniu docisku.

Pod maską Nismo pracuje jednostka V6 o pojemności 3,6 litra, która jest w stanie wydobyć 600 KM, czyli o 30 KM więcej niż standardowy model. Inżynierowie poprawili sztywność całej konstrukcji, a także zmodyfikowali zawieszenie (twardsze amortyzatory, sprężyny, stabilizatory). W porównaniu z poprzednim modelem, nowy GT-R Nismo jest szybszy średnio o 2 procent. Jednostka napędowa współpracuje z sześciobiegową skrzynią dwusprzęgłową. Producent nie podał jeszcze oficjalnych danych, ale sprint do setki powinien delikatnie się poprawić. Poprzednio zajmował 2,8 sekundy.

W kabinie znajdziemy przeprojektowaną deskę rozdzielczą oraz kierownicę, które zostały obszyte Alcantarą, podobnie jak podłokietnik. Standardowo zamontowano w nim fotele kubełkowe Recaro na karbonowych stelażach, obszyte skórą z czerwonym wstawkami.

Nowy Nissan GT-R Nismo będzie dostępny w pięciu kolorach nadwozia. Auto jest produkowane w japońskiej fabryce Tochigi, natomiast silniki są składane ręcznie w Yokohamie.

Zobacz także:
REKLAMA