Nissan GT-R Nismo - rekord pobity. Tylko jaki?

600-konny Nissan GT-R Nismo to jeden z najciekawszych samochodów, które oferowane są w segmencie super aut. Do niego należy już jeden z "prestiżowych" rekordów.

Nisssan GT-R NISMO
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 590 000 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

W 2013 roku Nissan GT-R Nismo zaatakował tor Nürburgring, mekkę nie tylko fanów motoryzacji, ale i wszystkich producentów. To na tym torze udoskonalane są prototypy i wykręcane rekordy. GT-R Nismo osiągnął czas przejazdu 20,6-kilometrowej pętli równy 7 minut i 8,69 sekundy. Był to rekord w kategorii "najszybszy samochód produkcyjny". Później japońskie auto zostało pokonane przez Lamborghini Aventador SV i Porsche 918 Spyder.

Teraz Nissan udostępnił film przedstawiający GT-R Nismo jadącego po szerokiej jezdni lub pasie lotniska. Wideo udostępnił oddział japońskiego producenta z Bliskiego Wschodu. Na dzień dzisiejszy Nissan nie zdradza szczegółów nowego rekordu. W ciągu kilkunastu dni powinniśmy jednak je poznać.

Nissan GT-R Nismo zasilana jest przez silnik benzynowy 3,8 V6 bi turbo, który dostarcza 600 KM mocy. Jednostka jest połączona z 6-biegową, dwusprzęgłową skrzynią. W konstrukcji nadwozia w dużej mierze zastosowano włókno węglowe, a 20-calowe felgi obuto w specjalnie opracowane do tego modelu opony Dunlop Sports Maxx GT600.

W Polsce jak na razie jest jeden egzemplarz Nissana GT-R Nismo.

Zobacz także:
REKLAMA