Nissan GT-R Nismo - znamy cenę super auta

Nissan GT-R Nismo to najmocniejsza z seryjnych wersji japońskiej "Godzilli". Jednostka napędowa ma o 30 KM więcej niż inne dostępne warianty tego modelu.

Nissan GT-R Nismo 2017
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 590 000 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Silnik we współczesnym Nissanie GT-R to już znak rozpoznawczy tego model. Nie inaczej jest z wersją Nismo. Pod maską pracuje benzynowa jednostka V6 z dwiema turbosprężarkami o pojemności 3,8 litra. Moc w stosunku do seryjnej wersji wzrosła do równych 600 KM. Co ciekawe obie turbosprężarki o dużej średnicy i przepustowości są takie same, jak w wyścigowych autach klasy GT3. Oczywiście siła napędowa trafia na 4 koła poprzez 6-biegową dwusprzęgłową przekładnię.

Historia Nissana GT-R

Nismo, tak jak i zwykły wariant na 2017 r. również został odświeżony. Mamy nowy zderzak, który w topowym wariancie w całości jest wykonywany z włókna węglowego. Wloty w osłonie zostały powiększone aby umożliwić lepszy przepływ powietrza i chłodzenie. Dla poprawy właściwości aerodynamicznych projektanci poprawili sylwetkę GT-R Nismo co w efekcie dało większą siłę docisku superauta, a ta przekłada się na lepszą stabilność przy dużych prędkościach. Modyfikacji uległy również amortyzatory, sprężyny oraz stabilizatory.

 

Nissan GT-R Nismo 2017

Nie obyło się bez zmian we wnętrzu Nissana GT-R Nismo. Zmodyfikowano deskę rozdzielczą, kolumnę kierownicy oraz podłokietnik, który jest wykończony alcantarą. Tylko w wersji przygotowanej przez Nismo mamy skórzane kubełkowe fotele Recaro wykonane z włókna węglowego, które są uatrakcyjnione przez kontrastowe wykończenie alcantarą w kolorze czerwonym.

Nissan GT-R 2017 w Polsce jest dostępny od 499 900 złotych, za wersję Nismo japoński producent na polskim rynku oczekuje minimum 775 000 zł.

Zobacz także:
REKLAMA