REKLAMA

Nissan GT-R z kabiną od Carlex Design

Polska firma tuningowa Carlex Design wzięła tym razem na warsztat Nissana GT-R. Oto efekty prac.

Nissan GT-R Carlex Design Materiały prasowe
Nissan GT-R Carlex Design
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 527 000 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Przeróbki wykonane w Nissanie GT-R za sprawą inżynierów Carlex Design ograniczają się do wnętrza samochodu. Choć w tym przypadku słowo "ograniczają" nie jest do końca trafione, bowiem ich zakres jest naprawdę imponujący.

REKLAMA

Patrząc na kabinę Nissana GT-R, nie można oprzeć się wrażeniu, że choć zmian jest dużo, a połączenie wielu materiałów, tekstur oraz czerni i czerwieni może dawać efekt przesytu, to wszystko wykonane zostało ze smakiem i cienka granica między sztuką a kiczem nie została naruszona. Na korzyść sztuki, rzecz jasna.

Jak wspomnieliśmy, specjaliści Carlex Design użyli szerokiej palety materiałów, w tym kilku rodzajów skóry, Alcantarę oraz włókno węglowe, wszystko o innej teksturze i efekcie odbicia światła. Ciemne wnętrze ożywiają elementy w kolorze krwistej czerwieni.

Zobacz także: nowe BMW Serii 1 z napędem na przód

REKLAMA

REKLAMA

Nissan GT-R Carlex Design Materiały prasowe
Nissan GT-R Carlex Design

Nissan GT-R Carlex Design - mistrzowskie fotele

O zakresie modyfikacji kabiny Nissana GT-R doskonale świadczy fakt, że spece z Carlex Design obszyli eleganckim materiałem nawet lusterko wewnętrzne. Przyznacie, że to nie zdarza się zbyt często, prawda? Lusterko, nawet w bardzo drogich samochodach, zazwyczaj wykonane jest po prostu z tworzywa sztucznego.

Przejdźmy na chwilę do foteli, bo te robią niesamowite wrażenie i wyglądają tak, że aż chce się na nich usiąść. Niektórzy narzekać mogą znów na przeładowanie designu siedzeń mieszanką materiałów, przetłoczeń i kolorów, ale nam taka wariacja przypadła do gustu.

Wnętrze samochodu to nie tylko kabina i miejsce zajmowane przez kierowcę i pasażera obok. Dlatego też analogicznym zmianom poddano tylny rząd siedzeń, a nawet bagażnik, gdzie znajdziemy luksusową i przyjemną w dotyku Alcantarę.

Zobacz także: pierwsza hybrydowa Skoda - Superb iV

REKLAMA

Nissan GT-R Carlex Design Materiały prasowe
Nissan GT-R Carlex Design

Nissan GT-R Carlex Design - dbałość o detale

Efektowny tuning dopełniają dwa elementy dodatkowe, świadczące o przywiązaniu specjalistów z Carlex Design do szczegółów. Jednym z nich jest czarna skórzana torba, a drugim skórzane etui na kluczyk.

Carlex Design specjalizuje się w przeróbkach wnętrz, toteż silnik i napęd pozostały bez zmian. Inżynierowie Nissana wynieśli jednak technikę na wyżyny wydajności, toteż 565-konny silnik V6 o pojemności 3,8 litra, oferujący przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie około trzech sekund, jest bardziej niż wystarczający.

Przedstawiony na zdjęciach Nissan GT-R od Carlex Design jest jedynym na świecie egzemplarzem, o czym świadczą oznaczenia 01/01 na plakietce na konsoli środkowej oraz na desce rozdzielczej, przed oczami pasażera. Ceny przeróbek nie podano.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA