REKLAMA

Nissan GT-R z serii Lego Speed Champions

Zestawy samochodowe Lego pojawiają się w ostatnich latach jak grzyby po deszczu. Teraz do kolekcji Lego Speed Champions dołącza rasowy Nissan GT-R Nismo.

Nissan GT-R Nismo z serii Lego Speed Champions Materiały prasowe
Nissan GT-R Nismo z serii Lego Speed Champions
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 527 000 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Miłośnicy samochodów i klocków Lego jeszcze nigdy nie mieli tylu powodów do radości, ile duńska firma oferuje im w ostatnich latach. Każdy znajdzie coś dla siebie, począwszy od zestawów wartych kilkadziesiąt złotych, aż po topowy zestaw z Bugatti Chironem, który w oficjalnym sklepie Lego wyceniony jest na 1700 złotych.

Szybko rozrasta się zwłaszcza kolekcja z serii Lego Speed Champions, w której zestawy kosztują od 70 złotych, choć poza oficjalnym sklepem dostać je można za znacznie niższe kwoty. Mówimy oczywiście o oryginalnych zestawach. W tej serii mamy już między innymi McLarena Sennę, Chevroleta Corvette ZR1 czy niedawno Jaguara I-Pace i bolid Jaguara z Formuły E.

Teraz Lego ogłosiło nadejście nowości, opracowanej po raz pierwszy wspólnie z Nissanem. Mowa o Nissanie GT-R Nismo, który pojawi się na początku 2020 roku. To jeden z pierwszych zestawów tematycznych 2020 Speed Champions, które będą o 25 proc. większe niż kolekcje z poprzednich lat. Ma więcej, bo 298 elementów i jest wykonany możliwie zgodnie z oryginałem. Na tyle, na ile pozwala zarówno wielkość zestawu, jak i charakterystyka jego elementów.

Zobacz także: SsangYong Korando - przełomowy SUV

REKLAMA

REKLAMA

Nissan GT-R Nismo z serii Lego Speed Champions Materiały prasowe
Nissan GT-R Nismo z serii Lego Speed Champions

Patrząc na Nissana GT-R Nismo zauważamy kilka charakterystycznych elementów, jak kształt grilla, potężny tylny spoiler czy okrągłe klosze tylnych lamp. Nie zabrakło też odwzorowania oryginalnego malowania modelu GT-R Nismo.

Taki jak w oryginale jest też czerwony przedni splitter i progi, a także karbonowe, szare felgi. Trzeba przyznać, że o ile przód modelu z klocków Lego nie jest może bardzo podobny, tak z tyłu od razu widać, że to Nissan GT-R.

Zabawkową wersję Nissana GT-R zatwierdził sam Hiroshi Tamura, główny specjalista ds. produktu GT-R w firmie Nissan, nieoficjalnie znany jako "Pan GT-R".

- GT-R jest częścią mojego życia odkąd skończyłem 10 lat. Praca z Grupą Lego obudziła we mnie 10-latka i pozwoliła na nowo odkryć to, co sprawia, że GT-R jest dla mnie tak szczególnym modelem. To zadziwiające, jak bardzo dbałość Grupy Lego o detale przypomina mi pracę naszych własnych rzemieślników – podsumował "Pan GT-R".

Zobacz także: 70 elektrycznych modeli VW do 2025 roku!

REKLAMA

Nissan GT-R Nismo z serii Lego Speed Champions Materiały prasowe
Nissan GT-R Nismo z serii Lego Speed Champions

Cena katalogowa zestawu z Nissanem GT-R ma wynosić 89,99 złotych, ale produkt dostępny będzie dopiero za około miesiąc. Jeśli macie trochę zbędnych funduszy i koniecznie chcecie pobawić się GT-R Nismo, zawsze można pomyśleć o zakupie oryginału.

Nissan GT-R Nismo to 600-konny potwór z 3,8-litrowym silnikiem V6. Każda jednostka napędowa tego auta  jest składana ręcznie. W GT-R Nismo zastosowano specjalną wersję turbosprężarki, przejętą wprost z wyścigowego GT-R GT3. Silnik ma 600 KM mocy i 652 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Jest jednak mały szkopuł. Ten jeżdżący Nissan GT-R Nismo kosztuje jednak "nieco" więcej, bo blisko 800 tys. złotych. No i Nissan zbuduje go w całości za was. A przecież w przypadku Lego najwięcej zabawy jest właśnie w budowaniu.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA