Nissan GT-R50 Italdesign wejdzie do produkcji

Nissan potwierdził, że wyjątkowy model GT-R50 by Italdesign wejdzie do produkcji.

Nissan GT-R50 by Italdesign - przód Materiały prasowe
Nissan GT-R50 by Italdesign w wersji produkcyjnej
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 590 000 PLN
Dostępne nadwozia: coupe-2
SPRAWDŹ OFERTY

Pamiętacie Nissana GT-R50 by Italdesign, o którym pisaliśmy w lipcu 2018 roku? To japońsko-włoskie superauto powstało dla uczczenia zarówno 50. rocznicy powstania studia Italdesign, jak i półwiecza Nissana GT-R.

Ta najbardziej ekskluzywna ze wszystkich dotychczasowych wersja Nissana GT-R jest już dostępna na zamówienie, a seria liczyć będzie ogółem 50 egzemplarzy, co czyni z niej jeszcze bardziej wyjątkową propozycję. Prawdopodobnie wszystkie auta zostały już zamówione.

Samochód jest stylistyczną perełką. Maska silnika ma wydatne wybrzuszenie, a wąskie reflektory LED sięgają od nadkoli do krawędzi nad zewnętrznymi wlotami powietrza. Wloty powietrza za tylnymi kołami, nawiązujące kształtem do samurajskiego miecza, zostały zaakcentowane złotymi oprawami.

Nissan GT-R50 by Italdesign - tył Materiały prasowe
Nissan GT-R50 by Italdesign w wersji produkcyjnej

Podwójne okrągłe tylne lampy GT-R zostały przeprojektowane jako osobny element, z wąskimi pierścieniami emitującymi światło i wklęsłymi środkami. Całości dopełnia duży, regulowany tylny spojler oparty na dwóch wspornikach.

Zobacz także: 30-dniowe polisy OC pod lupą UFG

Wykorzystując wyścigowe doświadczenia z Nissana GT3, zespół NISMO udoskonalił ręcznie montowany silnik V6 VR38DETT o pojemności 3,8 litra, wydobywając z niego moc szacowaną na 720 KM i 780 Nm momentu obrotowego.

Wnętrze samochodu praktycznie nie różni się od prototypu zaprezentowanego w lipcu na Festiwalu Szybkości w Goodwood w Anglii. Ceny 720-konnego GT-R50 by Italdesign, poddanego tuningowi NISMO, rozpoczynają się od 990 000 euro, nie licząc podatków i opcji.

Nissan GT-R50 by Italdesign - wnętrze Materiały prasowe
Nissan GT-R50 by Italdesign w wersji produkcyjnej

- Reakcje fanów Nissana z całego świata oraz potencjalnych nabywców GT R50 w znacznym stopniu przekroczyły nasze oczekiwania - powiedział Bob Laishley, globalny dyrektor programu samochodów sportowych w firmie Nissan. - 50 samochodów na 50 lecie modelu GT R oraz pracowni Italdesign przez wiele lat będzie namacalnym wyrazem uznania dla pozycji Nissana jako lidera myśli technicznej oraz bogatych sportowych tradycji marki.

Klienci zainteresowani zakupem GT-R50 mogą już odwiedzać stronę www.GT-R50.nissan i kontaktować się z Italdesign w sprawie przygotowania własnego, niepowtarzalnego egzemplarza. Wydawanie samochodów rozpocznie się w 2019 roku i potrwa przez 2020 rok.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:
REKLAMA