REKLAMA

Nissan IMs – limuzyna czy crossover?

Nissan IMs ujrzał światło dzienne jako połączenie luksusowej limuzyny z crossoverem. Co wiemy o tym modelu?

Nissan IMs Concept Materiały prasowe
Nissan IMs Concept
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 57 640 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nissan nazywa model IMs „podwyższonym sportowym sedanem”. W kwestii wyglądu rzeczywiście bliżej mu do SUV-a, na co wskazuje choćby zwiększony prześwit, ale jednocześnie wymiary i poziom oferowanego komfortu zbliża go do limuzyny.

REKLAMA

Przy długości niemal 4,9 metra Nissan IMs ma aż 2,9-metrowy rozstaw osi, co przy szerokości 1,9 metra daje duże pole do popisu w kwestii zaaranżowania przestrzeni w kabinie. I rzeczywiście, jest tu bardzo nietypowo.

Przestronne wnętrze, uzyskane za sprawą wydłużenia rozstawu osi i umieszczenia akumulatorów pod podłogą, ujawnia niestandardowy układ siedzeń „2+1+2”, z obrotowymi przednimi fotelami i tylną kanapą, na której mogą podróżować trzy osoby. Z kolei po złożeniu obu skrajnych siedzeń, można przekształcić ją w komfortowy fotel „Premier Seat” na środku, zapewniając jednej osobie luksusowe warunki podróży.

Zobacz także: najmniej i najbardziej awaryjne auta w Polsce

REKLAMA

REKLAMA

Nissan IMs Concept Materiały prasowe
Nissan IMs Concept

Nissan IMs - napęd

Napęd elektryczny modelu IMs obejmuje szybko ładujący się akumulator o pojemności 115 kWh oraz dwa silniki elektryczne (z przodu i z tyłu), generujące łączną moc 483 KM i moment obrotowy wynoszący 800 Nm. Zasięg wynoszący około 611 km na jednym ładowaniu pozwoli na odbywanie dalekich podróży bez konieczności częstego odwiedzania stacji ładowania.

Nissan IMs napędzany jest na cztery koła, co w połączeniu z optymalnym rozkładem masy i zawieszeniem pneumatycznym pozwala na komfortową jazdę, ale i sprawne pokonywanie wiraży. Samochód jest opracowany jako elektryczny pojazd autonomiczny, z możliwością przejęcia prowadzenia przez kierowcę, który skorzystać ma wtedy z dobrego prowadzenia i sportowych osiągów.

Nissan IMs ConceptMateriały prasowe
Nissan IMs Concept

Zobacz także: milion mil w pięć lat Hyundaiem Elantrą

REKLAMA

Nissan IMs Concept Materiały prasowe
Nissan IMs Concept

Nissan IMs - pojazd autonomiczny

W trybie jazdy autonomicznej w modelu IMs reflektory przednie i tylne lampy zespolone zmieniają kolor na niebieski, a oświetlenie znajdujące się pośrodku przodu i tyłu nadwozia pulsuje, informując pieszych i innych uczestników ruchu, że pojazd porusza się autonomicznie.

Charakterystyczne cechy nadwozia to głęboko poprowadzone linie drzwi, trójwymiarowa pokrywa silnika, holograficzne lampy tylne, zintegrowany spojler tylny oraz uniesiony tylny zderzak.

Ciekawymi elementami tego czterodrzwiowego nadwozia, pozbawionego słupków B, są tylne drzwi otwierane w przeciwną stronę, ukryte klamki z technologią eClinch czy kamery zamiast lusterek bocznych, które w trybie autonomicznym składają się.

Dodatkowo, w trybie jazdy autonomicznej, kierownica chowa się, a fotele przednie odwracają się do wewnątrz, w kierunku innowacyjnego układu siedzeń tylnych, ze specjalnym fotelem „Premier Seat” pośrodku.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA