Nissan Juke. Pierwsze zdjęcia

Nowa generacja Nissana Juke'a ujrzy światło dzienne już 3 września. Póki co producent publikuje oficjalne zdjęcia mocno zamaskowanego modelu.

Nissan Juke 2019 Materiały prasowe
Nissan Juke 2019
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 74 630 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nissan podgrzewa atmosferę przed wielką premierą, ważnego dla japońskiej marki modelu, jakim jest Nissan Juke. Oryginalnie stylizowany crossover, mimo kontrowersyjnego wyglądu, zyskał sporą rzeszę fanów i zbierał pozytywne opinie.

REKLAMA

Czas jednak odświeżyć ofertę i zaprezentować następcę. Czy nowy Nissan Juke będzie równie dziwacznie wyglądać, a może sprawdzona stylistyka, która zdążyła się już opatrzeć, znajdzie w nowym modelu kontynuację? Na te pytania odpowiedzi poznamy już 3 września, choć na podstawie zdjęć zamaskowanego prototypu możemy wyciągnąć kilka istotnych wniosków.

Nissan Juke – stylistyka

Zacznijmy więc od tego, co widać na zdjęciach. Mimo oklejonego nadwozia widać wyraźnie, że styl poprzednika będzie w nowym Nissanie Juke kontynuowany, choć nie w każdym aspekcie. Złośliwi mogliby powiedzieć, że nowa generacja Juke'a to z zewnątrz jedynie face lifting, ale tak nie jest.

Sylwetka nowego Juke'a jest ewolucją tego, co już znamy. Zwarte nadwozie z lekko wyciągniętym tyłem i zaokrągloną maską wygląda znajomo. Podobnie jest z pasem przednim, bo zachowano układ świateł z trzema osobnymi kloszami, choć górne lampy przybrały inny kształt. Są węższe i utraciły kształt bumerangu, przez co auto nabrało bardziej dojrzałego charakteru.

Zobacz także: Lotus Evija - najmocniejszy hipersamochód świata

REKLAMA

REKLAMA

Nissan Juke 2019 Materiały prasowe
Nissan Juke 2019

Niżej mamy okrągły klosz, jak w poprzednim modelu, a w zderzaku kolejny rząd świateł. Z kolei z tyłu klosze lamp nawiązują kształtem do tych z większego Nissana Qashqaia, zrywając z młodzieżowym charakterem na rzecz nieco spokojniejszej stylistyki.

Wróćmy jeszcze na moment do pasa przedniego. Zauważyć można atrapę chłodnicy stylizowaną na tę z Nissana Leaf. Jest duża i wyraźnie zaznaczona, przez co Juke wygląda na większy, niż jest w rzeczywistości.

Nissan Juke – platforma i napęd

Nowy Nissan Juke osadzony został na nowej platformie CMF aliansu Renault-Nissan. Tej samej, na której zbudowano choćby Renault Clio czy Renault Captur. Daje to szerokie pole manewru w kwestii napędów elektrycznych i hybrydowych.

Zobacz także: dopłaty do aut elektrycznych w Polsce

REKLAMA

Nissan Juke 2019 Materiały prasowe
Nissan Juke 2019

Co wiemy o silnikach nowego Juke'a? Na razie niewiele. Eksperci stawiają na bazowy trzycylindrowy motor o pojemności 1,0 litra oraz czterocylindrowe turbodoładowane jednostki o pojemności 1,3 litra. Pojawić się ma również 1,5-litrowy turbodiesel.

Jeśli chodzi o napędy zelektryfikowane, nowy Juke ma być oferowany w niedalekiej przyszłości również jako hybryda plug-in. Z 1,6-litrowym silnikiem benzynowym i wspomagającym go motorem elektrycznym, który przy pomocy baterii o pojemności 9,8 kWh ma umożliwić pokonanie do 30 kilometrów na samym tylko prądzie.

W dalszej kolejności do oferty Nissana Juke miałaby też dołączyć czysto elektryczna wersja napędowa.

Więcej szczegółów oraz potwierdzenie dotychczasowych przypuszczeń otrzymamy już na początku września. Debiut nowego Nissana Juke zaplanowany jest na 3 września.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA