Nissan Juke – miejski zawadiaka

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 82 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Juke to rozwinięcie koncepcyjnego pojazdu zwanego Qazana, prezentowanego w Genewie w ubiegłym roku. Ten mierzący 4 metry długości, 1,76 metra szerokości i 1,57 metra wysokości crossover został nazwany przez twórców "połączeniem SUV-a i auta sportowego".

Napompowany dół auta, poszerzone nadkola, zwiększony prześwit - te elementy pozwalają identyfikować auto z SUV-ami. Natomiast spoiler nad tylną szybą i łagodnie opadająca linia dachu, w połączeniu ze światłami tylnymi inspirowanymi tymi z modelu 370Z, wskazują na sportową część Juke'a.

Pięciomiejscowy mały Qashqai, a może duża Micra, ma nowoczesne wnętrze z takimi oryginalnymi elementami jak konsola środkowa, wzorowana na zbiorniku paliwa motocykla. W kabinie znajdzie się wiele kolorowych elementów, które będą korespondować z kolorem nadwozia i zabijać monotonię ciemnego wnętrza.

Standardowo Juke dostępny będzie z napędem na przód, ale w ofercie będą również wersje z napędem na wszystkie koła. W gamie dostępnych silników znajdą się dwie jednostki benzynowe i jeden diesel.

Podstawową jednostką będzie 1,6-litrowy silnik o mocy 117 koni mechanicznych. Mocniejsza benzyna o tej samej pojemności została dodatkowo uturbiona, dzięki czemu legitymuje się mocą 190 koni mechanicznych i momentem obrotowym 240 Nm. Przedstawiciel silników wysokoprężnych w tym przypadku będzie miał 1,5-litra pojemności, 110 KM mocy i również 240 Nm momentu obrotowego. Silniki w zależności od wersji, będą sprzęgnięte z manualnymi skrzyniami biegów lub z bezstopniowymi skrzyniami CVT.

Juke będzie miał swoją oficjalną premierę na zbliżającym się Salonie Samochodowym w Genewie i niedługo potem trafi do sprzedaży w Europie, a potem w USA i Japonii.

REKLAMA
 
 
Zobacz także:
REKLAMA