Nissan JukeCam - kamera 360 i rekord Guinnessa

Nissan prezentuje JukeCam, która jest pierwszą na świecie zintegrowaną z autem kamerą 360 stopni.

Nissan JukeCam
Nissan JukeCam
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 82 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Kamera Nissan JukeCam to wielofunkcyjny rejestrator jazdy, który można w mgnieniu oka zdemontować i wykorzystać jako kamerę sportową lub po prostu zwykłą kamerę do rejestrowania spotkań z rodziną czy przyjaciółmi.

REKLAMA

Kamera montowana jest w specjalnym uchwycie na desce rozdzielczej Nissana Juke lub na kasku, podczas uprawiania sportów ekstremalnych. Montaż trwa dosłownie kilka sekund.

Nagrania wykonane za pomocą kamery 360 stopni są wykonywane w jakości 4K. Poza tym, że za pomocą kamery uwiecznić można emocjonujące przeżycia, na przykład podczas urlopowego wypoczynku, to kamera doskonale sprawdza się także jako rejestrator jazdy.

W pełni zintegrowana kamera JukeCam w trybie rejestratora jazdy może nagrywać obraz przez 3 godziny bez przerwy. Taki zapis można później wykorzystać na przykład przy dochodzeniu odszkodowania od ubezpieczyciela. Po odpięciu JukeCam od deski rozdzielczej można ją zamontować na kasku. Wbudowany akumulator pozwala na filmowanie sportowych wyczynów nawet przez 2 godziny.

Co ciekawe, w ramach kampanii promocyjnej związanej z wprowadzeniem kamery JukeCam, zawodnicy uprawiający ekstremalne skoki na drążkach pogo wykorzystali zarówno kamerę, jak i  Nissana Juke, do sfilmowania próby ustanowienia nowego rekordu Guinnessa.

W czasie nagrywania zdjęć do filmu kaskader Dalton Smith przeskoczył nad trzema Nissanami Juke z tylko jednym odbiciem między nimi. W ten sposób ustanowił on nowy rekord świata Guinnesa w kategorii "skok na drążku pogo nad największą liczbą ustawionych obok siebie samochodów".

REKLAMA

REKLAMA

Nissan JukeCam
Nissan JukeCam

Dalton Smith tak skomentował swój rekord Guinnessa: - Nie ma łatwych rekordów świata, ale zespół i ja zawsze staramy się stanąć na wysokości zadania. Kiedy Nissan zwrócił się do nas z propozycją wykorzystania JukeCam, wszyscy byliśmy zafascynowani tym pomysłem. JukeCam Nissana to świetna koncepcja dla kierowców. Z pewnością umiałbym zrobić dobry użytek z tego urządzenia.

Zobacz także:
REKLAMA